Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PD5010A422, podczas prania momentami b.głośno (buczy)...

liebingxx 16 Sie 2016 21:18 684 5
  • #1 16 Sie 2016 21:18
    liebingxx
    Poziom 2  

Witam, nie wiem co jest grane, ale pralka podczas prania momentami b.głośno (buczy) chodzi (m.in. na początku gdy nabiera wodę w środku czasu prania, ale wtedy nie pobierała wody i podczas wirowania) bęben obraca się bez zarzutów, żadnych oporów. Nie wiem czy to pompa może, czy tez programator .... ktoś coś? Żadne błędy nie wyskakują, żadnego migania diod itp...

• #2 16 Sie 2016 21:48
    zibi1971
    Poziom 29  

Witam
    Zapewne silnik pompy do wymiany, niech kolega pochyli swoje ucho do pompy i wszystko będzie jasne.

• #3 16 Sie 2016 22:45
    Gobro
    Poziom 27  

Może być uszkodzony silnik napędowy. Trzeba się przysłuchać jakie urządzenie pralki pracuje gdy słychać buczenie.

• #4 17 Sie 2016 02:06
    peter falk
    Specjalista AGD

liebingxx napisał:
    Witam, nie wiem co jest grane, ale pralka podczas prania momentami b.głośno (buczy) chodzi (m.in. na początku gdy nabiera wodę w środku czasu prania, ale wtedy nie pobierała wody i podczas wirowania) bęben obraca się bez zarzutów, żadnych oporów. Nie wiem czy to pompa może, czy tez programator .... ktoś coś? Żadne błędy nie wyskakują, żadnego migania diod itp...

Trzy osoby, dwa czasy - wszystko jednym ciurkiem.
    Człowieku! Czy Ty wiesz, co piszesz :!: ?

• #5 25 Sie 2016 16:58
    liebingxx
    Poziom 2  

https://filmy.elektroda.pl/39_1472136553.mp4

powyzej zamieszczam film z owym buczeniem akurat podczas wirowania ale występuje ono podczas całego cyklu prania (oczywiście nie non stop), z tego co udało mi się zaobserwować to nie jest pompa gdyz są momenty cichej pracy pralki podczas nbierania wody i odwrotnie. co mogę jeszcze napisac? buczy tak samo przy wolnych obrotach bębna ciężko jest mi określić jakie urządzenie wtedy pracuje bo jest b. głośno :|

• #6 25 Sie 2016 21:02
    Gobro
    Poziom 27  

Daj pralkę na płukanie , jak nabierze wodę wykasuj program i przestaw na wypompowanie (sprawdzenie pompy). Jeszcze raz na płukanie i po nabraniu wody skasuj i przestaw na wirowanie. Na wypompowaniu silnik napędowy nie powinien chodzić. Na wirowaniu chodzi silnik napędowy i silnik pompy też chodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME