logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Zlecę]Napisanie programu działającego n/b wykrycia ruchu w kamerce

mariozapasnik 19 Sie 2016 15:18 2163 4
REKLAMA
  • #1 15878172
    mariozapasnik
    Poziom 10  
    Witajcie
    Zlecę napisanie prostej aplikacji która obsłuży 5 kamer konkretnie
    3a. Dokładny opis zlecenia.
    W dużym oknie programu wyświetla się obraz z kamery na której wykryto RUCH
    Na dole są widoczne miniaturowe obrazy (lub same zrzuty/zdjęcia) z 5 kamer (mała rozdzielczość). Następnie gdy w kolejnej kamerze wykryty zostanie ruch obraz z tej kamery znika a pojawia się w głównym dużym oknie obraz z tej kolejnej kamery w której ruch wykryto, a program zmierzy czas od wykrycia ruchu w 1 kamerze do wykrycia ruchu w drugiej (czyli od zainicjowania wyświetlania obrazu z kamery nr 1 do przełączenia na kamerę nr 2), szybkość tego procesu będzie od kilku do kilkunastu sekund a dokładność pomiaru nie musi być duża wystarczy 1/10 sekundy a może być jeszcze mniejsza np. pół sekundy. i ten czas program pokaże/wyświetli w okienku na dole ekranu Program mierzy odstępy czasu między zadziałaniem kamer (pod wpływem wykrycia w niej ruchu) i wpisuje w okno
    I tak od kamery pierwszej do drugiej od drugiej do trzeciej od trzeciej do czwartej i od czwartej do piątej. Kolejność kamer będzie znana i niezmienna, do ustawienia wg sterowników w programie. Po wykryciu ruchu w ostatniej kamerze program pokazuje czas w ostatnim oknie od poprzedniej kamery a następnie na koniec sumuje poszczególne czasy i pokazuje wynik tej sumy w innym oknie/ramce/miejscu w programie. Całość musi działać w systemie Windows.
    SCREANY w załączniku
    3b. Określony czas realizacji.
    3 tygodnie
    3c. Wysokość budżetu przewidzianego na wykonanie zlecenia.
    Budżet przewidziany na wykonanie projektu zależał będzie od stopnia zaawansowania aplikacji jednak nie może przekroczyć kwoty z 3 zerami ;-)
    3d. Formę płatności oraz rodzaj zawarcia umowy.
    Przelew lub gotówka, Umowa o dzieło, fakt VAT.
    3e. Formę kontaktu między Zleceniodawcą oraz Zleceniobiorcą./PW, email, komunikatory lub inne/
    prosze o telefon:
    606-592-153 lub PW/priv
    AKTUALIZACJA: Poniżej link do filmiku gdzie można zobaczyć jak to co jest nam potrzebne w mniej niż 24 godz wykonała dla nas w wersji DEMO (tylko podpięta była 1 kamerka i finalnie ekran gł. potrzeba by był większy) pewna Firma, jednak chcą opłatę za każą instalację a to nie wchodzi w grę.
    Filmik jak to działa można pobrać stąd: www.koordynacja.nazwa.pl/filmy/wizualizacja.mp4
    mariozapasnik 23 Sie 2016 14:23 napisał:
    Dodam tylko że nie potrzebne są żadne obliczenia na obrazie, czy wykrywanie "specyficznych" obrazów a jedynie "wyzwalanie" FullScrean z kamery w której wykryto ruch.
    mariozapasnik 25 Sie 2016 17:24 napisał:
    Dodam informację z ostatniej chwili:
    Poniżej link do filmiku gdzie można zobaczyć jak to co jest nam potrzebne w mniej niż 24 godz wykonała dla nas wersje DEMO (tylko podpięta była 1 kamerka i finalnie ekran gł. potrzeba by był większy) pewna Firma jednak chcą od nas opłatą za każą instalację a to nie wchodzi w grę: https://web.facebook.com/michalrdzanek/videos/10206041894200804/
    ew można pobrać stąd: www.koordynacja.nazwa.pl/filmy/wizualizacja.mp4
    czekam na kontakt od kogoś kto nie będzie pisał o setkach tysięcy i miesiącach pracy. z góry dziękuję
    mariozapasnik 23 Sie 2016 14:23 napisał:
    Dodam tylko że nie potrzebne są żadne obliczenia na obrazie, czy wykrywanie "specyficznych" obrazów a jedynie "wyzwalanie" FullScrean z kamery w której wykryto ruch.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • REKLAMA
  • #2 15892495
    marnowak
    Poziom 15  
    Czy kamery maja jakis czujnik ruchu, czy ma to byc robione tylko na podstawie obrazu?
  • REKLAMA
  • #3 15893004
    mariozapasnik
    Poziom 10  
    marnowak napisał:
    Czy kamery maja jakis czujnik ruchu, czy ma to byc robione tylko na podstawie obrazu?


    Odpowiadając na pytanie to kamery nie maja czujnika, analiza będzie tylko na podstawie obrazu.
    Zastosowane 5 kamer podpinanych przez USB które będa wpięte w HUBa.
    Całość działająca pod systemem Windows, na komputerze AiO, tło nieruchome, przecinane zmianą obrazu (poruszający się człowiek) a więc duży obiekt względem tła.

    W razie dodatkowych pytań, priv lub tu, czas zaczyna mnie naglić więc do wtorku muszę podjąć decyzję czyją ofertę wybrać
  • REKLAMA
  • #4 15893816
    marnowak
    Poziom 15  
    W weekend sprawdzę, czy jest coś pod Visual Studio do obsługi obrazu.
    Miałem kiedyś program pod Borland C++, ale biblioteki były na licencji. Twórca/Rosjanin akurat na mój użytek dał mi je za darmo. Aplikacje Borlandowe nie grzeszą estetyką niestety. Sprawdzę, czy Visual ma coś na darmowej licencji.
  • #5 15894957
    marnowak
    Poziom 15  
    Jest coś tutaj:
    http://www.codeproject.com/Articles/15219/WebCam-Fast-Image-Capture-Service-using-WIA

    Niby darmowe, ale biblioteki pod Windows XP.
    Mam Windows 10 i są problemy z importem biblioteki dll WiaVideo Type- brak mi na liście referencji. Podejrzewam, że nie zadziałałoby z nowszymi systemami jak XP.

    Dodano po 17 [minuty]:

    Tu są także biblioteki darmowe:
    https://www.youtube.com/watch?v=CaYQLq72ZN4
    U mnie też error wywala, ale trzeba by przetestować na jakiejś kamerce podłączonej pod USB.

    Jeśli zadziała, to spokojnie można na tym zbudować aplikację. No i jeszcze przekopać się przez dokumentację, czy nie ma gotowych funkcji na wykrywanie ruchu.

    Pozdrawiam
    Marcin Nowak
REKLAMA