Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 - Aktywacja windows

23 Sie 2016 01:23 876 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Kupiłem wymienionego w temacie laptopa.
    Problem jest taki, że na poprzednim miałem oryginalnego windowsa 8.1 Pro x64, który został zaktualizowany do windowsa 10 tym samym otrzymałem co jest dosyć dziwne ogólnodostępny klucz do zmiany wersji z home na pro a ten klucz to: XXX. Idąc dalej... Do y50-70 włożyłem poprzedni dysk z już zainstalowanym systemem windows 10. Chciałem zainstalowac go na nowo wpisując klucz powyższy bądź od 8.1.
    I tutaj jest problem. Bo w uefi laptopa jest już licencja na windows 10 home. Jak już system instaluje się na tym klucz z uefi to klikając zmień klucz produktu i wpisując od 8.1 mam komunikat, że klucz jest użyty na innym komputerze a wpisując vk7jg.... ten do zmiany z home na pro (tak wyczytałem w internecie, że do tego on służy) to mam komunikat "Aktywacja nie powiodła się, ponieważ to urządzenie nie ma prawidłowych uprawnień cyfrowych lub klucza produktu. Kod błędu: 0x803F7001.

Tak się teraz zastanawiam, co ja mam z tym zrobić, żeby to zaczęło działać.
    Macie jakieś pomysły ? Siedzę w tym już od 5 godzin i wracam do punktu wyjścia.
  • Poziom 11  
    To jest po prostu śmieszne.
    Dzwonię do MS odbiera facet przekierowuje mnie między działami w końcu odbiera miła pani. W celu weryfikacji podałem klucz z mojego oryginalnego Windows 8.1 pro x64 po czym słyszę, że klucza nie ma aktywnego w bazie danych. Mówię to dlaczego przepraszam bardzo gdy wpisuje go w windows 10 pro mam komunikat najpierw, że klucz został przyjęty a po chwili wyrzuca na czerwono info o użyciu go na innym komputerze. Czekam 10minut, po czym dziękuję za cierpliwość i słyszę, że aby dostać nowy klucz do 10-tki to od 8.1 musi zdeaktywowac tak aby nikt go więcej nie mógł użyć bo nie mogę mieć dwóch systemów na jednej licencji o 2 różnych kluczach. W końcu po dłuższej rozmowie dostałem działający klucz do wersji pro.
    A facet który najpierw mnie obsłużył oznajmił, że nie ma możliwości deaktywacji klucza. I badz tu mądry jak każdy wie lepiej i mówi co innego...