Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT9125 - upgrade - po wymianie płyt na EWB 105405

tig2 30 Sie 2016 08:04 585 1
  • #1 30 Sie 2016 08:04
    tig2
    Poziom 9  

Po stwierdzeniu uszkodzenia w pralce Electrolux EWT 9125W płyty głównej, Udało mi się w atrakcyjnej cenie kupić płytę główną i presostat ale pochodzący od EWB 105405W, optycznie wyglądało podobnie zaryzykowałem ze względu na atrakcyjną cenę, przy przepinaniu prawie wszystkie wtyczki i elementy wykonawcze zgadzały się
    - poza sterowaniem ryglem drzwi, na uszkodzonej płycie trzy przewody od jego sterowania podzielone były na dwie wtyczki, w kupionej była jedna, jako że zakupiona płyta była z całym okablowaniem to wyłuskałem wiązkę sterująca ryglem i podpiąłem poprzez nią blokadę,

- różnica była też w czujniku położenia bębna, w starej wersji był 2-przewodowy w kupionej płycie 3-przewodowy,
    jako że czujnik został stary podłączyłem starą wiązkę dwuprzewodową,
    pralka działa ale zauważyłem że oszukuje na prędkości wirowania przy ustawieniu obrotów na 1000, wiruje ale wyraźnie wolniej, z kolei przy ustawieniu 700 obrotów wyjąłem pranie mokre / cieknące jednak nie jestem w stanie powiedzieć jak pralka się zachowywała,

Pytanie do znawców tematu...
    Czy czujnik w wersji 3-przewodowej odpowiada Też za kontrolę prędkości wirowania, czy też zabudowany jest w samym silniku i dlatego te problemy?
    Moja pralka miała wirowanie 900 obrotów wirowania. Płyta główna pochodzi od pralki z 1000 obrotów wirowania, ale to jeśli o budowę chodzi nie ma chyba znaczenia,
    Jednak "nowa płyta" pochodzi z wyższego modelu, dlatego też wyświetlacz i wyższe obroty wirowania.

0 1
  • #2 31 Sie 2016 12:31
    tig2
    Poziom 9  

Panowie jak tu ... ma być

w międzyczasie dowiedziałem się że w pralce która była dawcą, koło pasowe bębna jest mniejszej średnicy, dlatego też tamta miała wirowanie 1000 obr/min natomiast moja do niedawna 900 obr/min, ale nie tłumaczy to dlaczego jest teraz tak duża różnica w dół

0