Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 328-800 - Bęben wypycha termostat.

wojtekkie 03 Wrz 2016 14:33 876 4
  • #1 03 Wrz 2016 14:33
    wojtekkie
    Poziom 17  

Witam, na wstępie mówię, że pralki to dość nowa dziedzina u mnie.

Mianowicie mam problem z Whirlpool AWG 328-800, kilka dni temu zalała całą łazienkę, więc zacząłem szukać problemu, znalazłem wypchnięty termostat i (chyba) czujnik/regulator temperatury, więc wyczyściłem stary silikon, nałożyłem nowy i złożyłem pralkę.

Whirlpool AWG 328-800 - Bęben wypycha termostat.IMG_201609...142121.jpg Download (4.09 MB)

Dziś postanowiłem zrobić test po wyschnięciu silikonu i bęben jakby blokuje się o oba czujniki i wypycha je na zewnątrz, nowy silikon je utrzymuje, ale widać jak pracują. Zauważyłem też, że niektóre obroty robi gładko, bez uderzania w oba czujniki, a niektóre są bardzo brutalne. Zastanawia mnie, czy to łożysko, tylko na moje "oko" jest sprawne, nie huczy, skończyły mi się pomysły.

Nie znalazłem podobnego problemu na forum, dlatego założyłem nowy wątek, proszę o pomoc.

0 4
  • #2 03 Wrz 2016 15:26
    stanislaw1954
    Poziom 41  

wojtekkie napisał:
    Zastanawia mnie, czy to łożysko, tylko na moje "oko" jest sprawne, nie huczy, skończyły mi się pomysły.
    A sprawdziłeś czy kosz na luzy góra -dół, lub wzdłuż osi? A może kreci się nierówno w bębnie(jest opadnięty ).

0
  • #3 04 Wrz 2016 07:52
    newDJ
    Poziom 17  

Wygląda na to że pęknięte jest ramię krzyżaka/piasty mocowanego do kosza pralki.Tak jak radzi poprzednik,sprawdź czy kosz pralki nie ma "bicia" góra-dół.Zdejm pasek napędowy i z pomocą drugiej osoby która zablokuje koło pasowe spróbuj poruszać koszem na boki.Kosz nie powinien "chodzić"na boki w żadną stronę. Koszt krzyżaka to około 130 pln

0
  • #4 05 Wrz 2016 20:32
    wojtekkie
    Poziom 17  

newDJ napisał:
    sprawdź czy kosz pralki nie ma "bicia" góra-dół

Dziękuję za odpowiedzi. Sprawdziłem ten kosz i faktycznie wygląda na to jakby był trochę luźny względam góra-dół, odczuwalne jest bicie, Tylko teraz pytanie, czy możliwe, że ten krzyżak jedynie się poluzował? Czy pewne jest, że jest złamany ? Sprawdzenie tego to rozkręcanie całej pralki praktycznie, pytanie czy mi się to opłaca i nie zainwestować w nowy sprzęt?

Zrobiłem teraz testowe pranie i ani razu kosz nie uderzył w czujniki, myślicie, ze gdyby był pęknięty, to nie uderzałby za każdym razem, może faktycznie tylko poluzowany ?

0
  • #5 05 Wrz 2016 20:57
    newDJ
    Poziom 17  

Kosz nie mógł się poluzować,krzyżak jest prawdopodobnie pęknięty.Jeżeli zdecydujesz się na jego wymianę będziesz musiał wymienić również łożyska i uszczelniacz.Jeżeli zrobisz to sam to naprawa ma sens.Powodzenia.

0