Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clatronic DVD 534HC - Pojawiający się dźwięk po czasie

ZbeeGin 07 Lip 2005 11:43 1173 4
 • #1 07 Lip 2005 11:43
  ZbeeGin
  Poziom 38  

  DVD przybyło z uszkodzoną końcówką, która upaliła bezpieczniki z jej zasilania i szyny +/-12V, gdyż stabilizacja tego napięcia odbywa się właśnie napięcia zasilającego konćówki. Końcówka została wymieniona i jest w 100% sprawna, ale występuje dodatkowy objaw.

  Po włączeniu brak jest dźwięku, zarówno w głośnikach jak i na euro złączu. Po pewnym czasie - około 1 minuty z głośników wydobywają się 2 "stuki", krótkie burczenie i pojawia się dopiero dźwięk. Czasami ten czas wydłuża się do kilku minut. Wyłączenie odtwarzacza, nazwet na parę sekund przywraca ten sam efekt.
  Sygnał sterujący MUTE na końcówkach jak i na płytce dekodera ProLogic (Sanyo LV1035M) wydaje się być poprawny. Napięcia +/-12V także są stabilne w tmy czasie.

  Co ciekawe jak DVD długo postoi wyłączone (dzień, dwa) to dziwięk pojawi się od razu, ale ma kłopot z odczytem płyt. Wyłączenie i ponowne włączenie przywraca sprawność napędu, ale wraca problem z dźwiękiem.

  Czy ktoś miał coś podobnego lub mógłby coś podpowiedzieć?

  0 4
 • #2 07 Lip 2005 23:02
  mateusz Kubański
  Poziom 18  

  wyglada mi to na jakies elka (kondenstaory) ale nie mam schematu do tego clatronic'ka . :( a do czasu pojawienia sie dźwięku nic sie nie grzeje czasami?

  0
 • #3 10 Lip 2005 19:45
  ZbeeGin
  Poziom 38  

  Grzeje się tylko stabilizator +12V ale ma właściwy radiator. Poza tym napięcie to jest cały czas prawidłowe.
  Brak schematu to jednak problem, gdyż także podejrzewam kondenator(y), ale na płytce dekodera Dolby PL II jest ich mnóstwo. I raczej nie chodzi o te wejściowe, gdyż sygnał z DVD jest pewnie cyforwy; a nie ma znaczenia co jest źródłem: DVD, AUX, TUNER. Zawsze efekt jest taki sam.

  0
 • #4 17 Lip 2005 03:37
  mateusz Kubański
  Poziom 18  

  a próbowales puscic sama koncówke mocy z jakims zewnetrzym sygnalem? jesli bedzie to samo to masz problem prawie rozwiazany ! cos z koncówka,

  Cytat:
  to dziwięk pojawi się od razu, ale ma kłopot z odczytem płyt. Wyłączenie i ponowne włączenie przywraca sprawność napędu, ale wraca problem z dźwiękiem.


  a zasilacz dziala dobrze ?

  bo problem z odczytem wystapi -zgoda- gdy zasilanie nie bedzie w 100% stalym napieciem!!!!!!!!! (laplem sie na to z 3 razy)

  0
 • #5 13 Lis 2005 16:22
  ZbeeGin
  Poziom 38  

  Końcówki są w 100% OK. Sygnał podany bezpośrednio na kondensatory wejściowe jest przenoszony poprawnie.

  Temat można zamknąć. Okazało się, że sprzęt jeszcze przed wymianą końcówki zachowywał się w opisany sposób. Użytkownikowi to nie przeszkadza z przyzwyczajenia...

  0