Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrome - Twoje połączenie z tą wityna nie jest prywatne

mates809 12 Wrz 2016 15:19 13188 11
  • #1 12 Wrz 2016 15:19
    mates809
    Poziom 2  

Witam, mam problem z przeglądarką Chrome, w pasku adresu na większości stron pojawia mi się ikonka i w kółeczku po kliknięciu w nią pojawia się komunikat " Twoje połączenie z tą witryną nie jest prywatne". Nie wiem z czym to jest związane, system który posiadam to windows 10, myślałem może że ma to związek z aktualizacją tego systemu, ale po aktualizacji problem nadal występuje. Jak już wspomniałem pojawią się to tylko na niektórych stronach np. elektroda.pl z kolei na stronie banku, facebook, gmail - pasku adresu pojawia się zielona kłódka. Data i czas też są ustawione aktualne. Może ktoś wie jak sobie z tym poradzić.

P.S Strony się wyświetlają jednak ten komunikat nie daje mi spokoju.

1 11
  • #2 12 Wrz 2016 16:01
    g107r
    Poziom 35  

Korzystasz z połączenia bezprzewodowego ?
    Niektóre strony korzystają z własnych zabezpieczeń, dlatego możesz widzieć tę kłódkę.
    Na elektrodzie mi nie wyświetla, na podanej reszcie tak.

Strony z kłódką pokażą taką informację w "szczegółach technicznych"

0
  • #4 12 Wrz 2016 16:15
    oshii
    Poziom 19  

Chrome = google, google = promowanie stron które zabezpieczają przesyłane dane poprzez certyfikat SSL.

Strona banku, faceebok itp. domyślnie korzystają z https, ale już elektroda niestety jest niechlubnym przykładem serwisu dostępnego wyłącznie poprzez "gołe" połączenie http. Jeśli komuś zależałoby na podłuchaniu komunikacji między twoją przeglądarką a serwerem elektrody, to bez problemu odczyta np. twoje hasło podczas logowania. Tyle w skórcie oznacza komunikat "twoje połączenie nie jest prywatne".

0
  • #5 12 Wrz 2016 17:54
    mates809
    Poziom 2  

Czyli wszystko ok jest ? Jeżeli tak to mnie uspokoiliście.

0
  • #6 12 Wrz 2016 20:03
    g107r
    Poziom 35  

Tak, z formalnego punktu widzenia tak, natomiast z treści przedstawionej przez panów wynika, że mogą zhakować Cię na elektrodzie i możesz dostać bana za nieswoje wypowiedzi.
    Także na Twoje ostatnie pytanie nie ma odpowiedzi, chyba że będzie nim zewnętrzy program, lub dodatek do przeglądarki, przy czym będzie on u Ciebie, a druga strona mieć go nie musi, no i będzie

Tu mi niewiedza urwała, ale myślę że za dobrze też nie będzie.

1
  • #7 12 Wrz 2016 21:14
    mates809
    Poziom 2  

Poprosiłem kilku znajomych o wysłanie screenów z przeglądarek, każdy korzysta z internetu przez wi-fi jednak żaden nie miał tej ikonki w pasku adresu. Dodatkowo widzę że to chyba u mnie jakiś poważniejszy problem, internet mobilny przestał mi mi działać. Dodatkowo niepokoi mnie to że na drugim laptopie mam ten sam komunikat + na operze która jest tam zainstalowana jako druga przęglądarka wyskakuje komunikat po wejściu na jakąś stronę pierwszy raz: Ostrzeżenie przekierowanie danych z formularza. Ktoś mi pomoże jak sobie z tym poradzić.

0
  • #8 13 Wrz 2016 09:01
    oshii
    Poziom 19  

mates809 napisał:
    + na operze która jest tam zainstalowana jako druga przęglądarka wyskakuje komunikat po wejściu na jakąś stronę pierwszy raz: Ostrzeżenie przekierowanie danych z formularza

Samo w sobie jeszcze o niczym nie świadczy, bo:
    Cytat:
    Ostrzeżenia. Domyślnie Opera wyświetla okno ostrzegawcze przed wysłaniem niezabezpieczonych formularzy

Jaką masz wersję Chrome'a? W najnowszych google miało kłaść większy nacisk na informowanie o braku szyfrowania danych.
    U mnie w firefoxie wygląda to tak:
    "Connection is not secure" u mnie, to ten sam komunikat co "Twoje połączenie nie jest prywatne" u Ciebie.

0
  • #9 13 Wrz 2016 09:28
    mates809
    Poziom 2  

Chrome Wersja 53.0.2785.101

1
  • #10 13 Wrz 2016 10:17
    oshii
    Poziom 19  

Czyli najnowszą.
    Kolejny raz cię uspokoję - google i inni producenci przeglądarek mają taką politykę, że promują strony szyfrujące ruch między serwerem a użytkownikiem ("zielona kłódka") i ostrzegają przed stronami dostępnymi bez szyfrowania.
    Zapoznaj się dokłądnie z tym:
    https://support.google.com/chrome/answer/95617?hl=pl

0
  • #11 24 Mar 2017 18:29
    nochale
    Poziom 2  

Błąd wyskakuje również przy 'nieaktualnej' dacie i godzinie systemowej.Pozdrawiam

0
  • #12 24 Mar 2017 19:00
    g107r
    Poziom 35  

Przeglądarki dostają nowe funkcje w uaktualnieniach, mnie też troszeczkę zmienił się tu w podobny sposób logowania Chrome - Twoje połączenie z tą wityna nie jest prywatne
    Wcześniej te ostrzeżenie nie wyskakiwało, tylko nick do zaznaczenia, i to wszystko.
    Z Chrome już/nadal nie korzystam, zżerał za dużo pamięci w stosunku do innych przeglądarek, ale to już chyba co innego.
    Inny antywirus i jego intergracja z przeglądarką ? Nie przyuważyłem, nie miałem, teraz mam avasta.
    Inne, to nieaktualny certyfikat bezpieczeństwa odwiedzanych stron, ale tu bezpośrednio krzyczy o starym i nieaktualnym certyfikacie, i może z tej strony > DLACZEGO MASZ ZŁĄ GODZINĘ I DATĘ W SWOIM KOMPUTERZE ?
    Bateria podtrzymująca BIOS jest sprawa ? Dlaczego gubi ? te ustawienie ?
    Czy może specjalnie to robisz ? W jakimś celu jest to potrzebne ?
    Zrób log z programu FRST, wklej, ktoś go przebada i napisze czy z systemem /jego infekcjami/ jest-ma być OK.

1