Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka lutownica dla amatora (do 500zł)

doom64 16 Wrz 2016 09:50 1617 7
  • #1 16 Wrz 2016 09:50
    doom64
    Poziom 2  

Dzień dobry,

Zaczynam przygodę z elektroniką i przeglądnąłem już sporo internetu i jedynie mętlik w głowie mi został, a szukam stacji lutowniczej do amatorskich zastosowań (coś tam na płycie głównej polutować, jakieś płytki itp.). Kolega posiada stację Zhaoxin 936D i mówił, że spoko, że ma dużo grotów i jest tania, ale też spodobała mi się stacja Elwika RT-24, a jest to już inny przedział cenowy i nie mogę przez to się zdecydować, ponieważ tanie stacje okazują się służyć wielu osobom przez lata.

Pozdrawiam

• #3 16 Wrz 2016 11:12
    doom64
    Poziom 2  

OK. Zrobiłem rozpoznanie terenu i stacja chwalona przez wszystkich. Jedyną konkurencją jest Xytronic LF2000. Ale w tym momencie to chyba kwestia gustu. I chyba się zdecyduję na tego SL-20 ESD, ale jeszcze te groty mnie zastanawiają, bo podobno do Xytronica dużo większy wybór. Napiszę od razu, ze pierwsza rzecz, którą wykonam to wymiana gniazda zasilającego w laptopie ASUS'a. W jakie groty powinienem się zaopatrzyć kupując tego Solomon'a?

• #5 16 Wrz 2016 13:16
    doom64
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc. Nie zastanawiałem się więcej i zamówiłem Solomona w sklepie GOTRONIK. Obsługa sklepu niesamowicie mnie zaskoczyła profesjonalizmem podczas zamówienia.
    Pozdrawiam

• #6 16 Wrz 2016 13:25
    michaljastrzebski
    Poziom 10  

doom64 napisał:
    Dziękuję za pomoc. Nie zastanawiałem się więcej i zamówiłem Solomona w sklepie GOTRONIK. Obsługa sklepu niesamowicie mnie zaskoczyła profesjonalizmem podczas zamówienia.
    Pozdrawiam

Dlatego kupuję u nich ;)

• #7 16 Wrz 2016 13:48
    dawiid88
    Poziom 6  

Solomon dobry wybór. Sam około 2 miesięcy temu zakupiłem stację tej firmy, poczytałem trochę opinii na elektrodzie i zdecydowałem się na model SL20-CMC z ceramiczną grzałką. Jestem zadowolony, stacja działa bezproblemowo. Kiedyś na studiach używałem właśnie stacji Solomona i bardzo dobrze mi się z nią pracowało, dlatego zdecydowałem się na zakup.

• #8 24 Mar 2017 20:26
    jehowy
    Poziom 19  

Mam starą 30 z około 2006r. dalej na niej pracuję, jak za te pieniądze to super stacja.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson