Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywowanie Iphone 4s z simlockiem

16 Wrz 2016 11:35 1332 14
  • Poziom 5  
    Witam, kupiłam iphone z simlockiem,niestety nie wiem na jaką sieć, koleś dorzucił kartę r sim, nietety coś sie stalo i iphone chciał sie zaktywować, nie jest to możliwe bez karty SIM, macierzystej nie posiadam bo jak wspomniałam wcześniej, nie mam pojęcia jaka jest, facet ,który mi to sprzedał przestał odpisywać po wiadomości ,że nie da sie z tym nic zrobić i ,że to odsyłam. Niestety nie posiadam oryginalnego pudełka do tego telefonu ani żadnych papierów kupna. Czy da się coś z tym zrobić? Sprawdzałam imei i nie ma go na tzw czarnej liście.
  • Poziom 5  
    sanfran napisał:
    Przez iTunes telefon sie aktywuje bez karty SIM.
    Poza tym w jakiej sieci telefon jest zabezpieczony się dowiesz pisząc na stronie supportu Apple podając jego numer seryjny.

Numer seryjny jest z tylu telefonu? Nie mam nic potwierdzajacego kupno telefonu i boje sie ogolnie pisac do apple, jedynie co to paczka gdzie jest podpis osoby ktora mi to sprzedala i wyslala.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie. Od "piątki" dopiero imei jest z tyłu.
    W 4S numer seryjny jak i imei ma na spodniej części tacke sim (oczywiście jezeli nie została wcześniej wymieniona).
  • Poziom 35  
    sanfran napisał:
    Poza tym w jakiej sieci telefon jest zabezpieczony się dowiesz pisząc na stronie supportu Apple podając jego numer seryjny.

Nie wprowadzaj w błąd - bez karty SIM nie aktywujesz telefonu.
  • Poziom 5  
    gsmowiec napisał:
    Nie. Od "piątki" dopiero imei jest z tyłu.
    W 4S numer seryjny jak i imei ma na spodniej części tacke sim (oczywiście jezeli nie została wcześniej wymieniona).

Nie posiadam tacki z tego telefonu, jak mowilam dostalam r sim razem z tym telefonem, i tacka ktora jest w pakietach r sim byla w telefonie zamiast oryginalnej, czyli najwidoczniej telefon jest do "wyrzucenia"

Dodano po 1 [minuty]:

mobista napisał:
    sanfran napisał:

Nie wprowadzaj w błąd - bez karty SIM nie aktywujesz telefonu.

W takim razie nic sie nie da z tym zrobic? Chyba ,ze w serwisach tzw lombardach z telefonami (chyba tak sie na to mowi) sprawdza mi z czego jest simlock zalozony za darmo?
  • Poziom 39  
    Numer seryjny telefonu odczytasz także z iTunes przy podłączeniu telefonu.
    A dlaczego masz się bać do nich pisać? Przecież cie nie zjedzą. Najwyżej ci grzecznie odmówią.
    Spróbuj najpierw tej drogi, jak nie wypali to się potem będziesz zastanawiać. Przecież ten sprzęt ma chyba wartość $30.

Ale zasadnicze pytanie: jak wygla zablokowany ekran?
    jak się ten telefon zachowuje po podłączeniu do iTunes?
    A był w ogóle podłączany?

"Tacka" to wysuwany metalowy element, kładzie się na nim SIM i się wkłada do telefonu.
  • Poziom 5  
    sanfran napisał:
    Numer seryjny telefonu odczytasz także z iTunes przy podłączeniu telefonu.
    A dlaczego masz się bać do nich pisać? Przecież cie nie zjedzą. Najwyżej ci grzecznie odmówią.
    Spróbuj najpierw tej drogi, jak nie wypali to się potem będziesz zastanawiać. Przecież ten sprzęt ma chyba wartość $30.

Ale zasadnicze pytanie: jak wygla zablokowany ekran?
    jak się ten telefon zachowuje po podłączeniu do iTunes?
    A był w ogóle podłączany?

Jest aktywacja iphone, gdy polaczam sie do wifi i nastepuje "aktywacja" wyskakuje (obrazek) i tak w kolko jak tylko probuje znowu aktywowac.
    Byl podlaczany, ale na komputerze wyskakiwalo ,ze nie rozpoznano urzadzenia czy jakos tak, gdy podlaczylam drugim innym kablem odlaczal sie sam co chwile, oby dwa kable są nie oryginalne
    Wchodzilam na strone apple,ale nie moge znalezc e mail, wolalabym rade pisemna, nie lubie rozmawiam telefonicznie. Aktywowanie Iphone 4s z simlockiem
  • Poziom 39  
    https://support.apple.com/pl-pl/HT201420

Wiec teraz karte SIM wyjmujesz, sprawdzasz tackę jaki jest numer seryjny, potem anulujesz to co na ekranie i jak pamietam będzie można wejść so menu USTAWIENIA aby sprawdzić numer seryjny. Jeśli mimo wszystko sie nie da to wchodzisz do aplikacji TELEFON (powinno sie dać wykonać polaczeniealarmowe) i wprowadzasz kod *#06#
    I ci sie wyświetli numer seryjny na płycie głównej.

Mobista, teraz nie jestem pewny, ale bez karty SIM jak najbardziej jesteś w stanie używać iPhone'a jak iPod'a. Jeden stoi sobie tak u mnie wpięty w stację dokującą i robi za radio internetowe.
  • Poziom 5  
    sanfran napisał:

Wiec teraz karte SIM wyjmujesz, sprawdzasz tackę jaki jest numer seryjny, potem anulujesz to co na ekranie i jak pamietam będzie można wejść so menu USTAWIENIA aby sprawdzić numer seryjny. Jeśli mimo wszystko sie nie da to wchodzisz do aplikacji TELEFON (powinno sie dać wykonać polaczeniealarmowe) i wprowadzasz kod *#06#

Mobista, teraz nie jestem pewny, ale bez karty SIM jak najbardziej jesteś w stanie używać iPhone'a jak iPod'a. Jeden stoi sobie tak u mnie wpięty w stację dokującą i robi za radio internetowe.

Chodzbym chciala to na "pulpit","menu" nie da sie wejsc, tacka jest r sim, w pakiecie r sim jest tacka i coś pod sim, nie dostalam tacki z tego telefonu, postaram sie dzisiaj polaczyc z itunes, moze sie uda.
    Nie da sie anulowac tego co wyslalam, jest tylko opcja ponow niestety
  • Admin grupy GSM
    Wyłącz telefon następnie włącz i jak się uruchomi wygaś ekran włącznikiem od góry a następnie wybudź go tym włącznikiem i wtedy na zablokowanym ekranie na dole po prawej stronie będzie takie kółeczko, kliknij w nie i pokarze się IMEI.
  • Poziom 5  
    tino2003 napisał:
    Wyłącz telefon następnie włącz i jak się uruchomi wygaś ekran włącznikiem od góry a następnie wybudź go tym włącznikiem i wtedy na zablokowanym ekranie na dole po prawej stronie będzie takie kółeczko, kliknij w nie i pokarze się IMEI.

Tak, i ten imei mam wyslac do apple ,zeby mi podali na jaka siec jest simlock?
  • Poziom 5  
    sanfran napisał:
    Bez tacki nie włożysz karty SIM do telefonu, bi SIM w niej siedzi.

Tutaj jest zdjęcie.

Aktywowanie Iphone 4s z simlockiem

Tlumacze ,ze posiadam tacke ale nie z tego telefonu tylko z zestawu r sim, tutaj zdjecie. Aktywowanie Iphone 4s z simlockiem
  • Poziom 13  
    sanfran napisał:

Bez właściwej karty sim operatora od którego pochodził Iphone nie masz możliwości aktywacji . Imei jest na org szufadce karty Sim ale można go sprawdzić wybierając na ekranie początkowym taki mały znaczek " I " .
    A co do używania jako radio internetowe - jeśli wiesz z jakiej sieci pochodził dany iphone i go aktywujesz na karcie pochodzącej od dedykowanego operatora zyskujesz dostęp do urządzenia i możesz go używać jako Ipoda czyli masz full dostęp do Appstore i dzięki temu możesz mieć np. radio internetowe.
    Sami tego w pracy używamy posiadając Iphone 5c z GB i głośnik dock.