Witam.
Proszę o analizę mojej diagnozy usterki i pomoc w doborze inwertera. Sprzęt i problem jak w temacie.
Po włączeniu komputera ekran jest ciemny obraz ledwo widoczny. Dostałem się do matrycy, poprawiłem taśmę matrycy, odłączyłem i podłączyłem inwerter i było wszystko dobrze 2 dni, niestety problem pojawił się z powrotem.
Przeszedłem do sprawdzenia napięć kabla od płyty do inwertera jak i samego inwertera. kabel na odłączonym inwerterze i włączonym komputerze ma napięcia (od pierwszego pinu): 19; 19; 0,12; 3,3; 0,5; masa, masa
Po podłączeniu inwertera napięcia na nim: 19; 19; 0,12; 3.3; 0,2; masa; masa
W następnym kroku zwiększyłem zakres miernika na 200 i zmierzyłem napięcie na wyjściu inwertera i tu miernik pokazuje 0.0
Czy to oznacza, że winowajcą usterki jest inwerter ? moim zdaniem tak.
Jeżeli tak proszę o pomoc w doborze inwertera, oryginalny ma symbol: PK070009L20-A00-A54-15635.
Czy musi być identyczny, czy wystarczy że będą pasowały wtyki? na znanym portalu aukcyjnym takiego nie ma, co kupić?
Dziękuje i pozdrawiam.
Proszę o analizę mojej diagnozy usterki i pomoc w doborze inwertera. Sprzęt i problem jak w temacie.
Po włączeniu komputera ekran jest ciemny obraz ledwo widoczny. Dostałem się do matrycy, poprawiłem taśmę matrycy, odłączyłem i podłączyłem inwerter i było wszystko dobrze 2 dni, niestety problem pojawił się z powrotem.
Przeszedłem do sprawdzenia napięć kabla od płyty do inwertera jak i samego inwertera. kabel na odłączonym inwerterze i włączonym komputerze ma napięcia (od pierwszego pinu): 19; 19; 0,12; 3,3; 0,5; masa, masa
Po podłączeniu inwertera napięcia na nim: 19; 19; 0,12; 3.3; 0,2; masa; masa
W następnym kroku zwiększyłem zakres miernika na 200 i zmierzyłem napięcie na wyjściu inwertera i tu miernik pokazuje 0.0
Czy to oznacza, że winowajcą usterki jest inwerter ? moim zdaniem tak.
Jeżeli tak proszę o pomoc w doborze inwertera, oryginalny ma symbol: PK070009L20-A00-A54-15635.
Czy musi być identyczny, czy wystarczy że będą pasowały wtyki? na znanym portalu aukcyjnym takiego nie ma, co kupić?
Dziękuje i pozdrawiam.