Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programy do zabawy w sieci.

Amigo201 08 Lip 2005 16:36 2009 7
  • Poziom 16  
    Potrzebuję linki albo nazy programów np. do rozmawiania przez sieć lub sterowania drugim kompem albo do podglądania tego co jest robione na drugim kompie.Chciał bym się pobawić siecią.
  • Napad.pl
  • Poziom 27  
    Pierwsza i najważniejsza, rzecz:
    Sieć nie jest do zabawy!!

Programy do rozmowy w sieci lokalnej (jak sądzę o taką ci chodzi) to np: LanChat, Darkchat itp. pełno jest ich w internecie.
    Co do przeglądania drugiego komputera czy podglądania co jest robione w danej chwili, to musisz uszanować kogoś prywatność. Chyba, że ktoś udostępnił pliki w Windowsowym otoczeniu sieciowym, wtedy polecam Total Commander'a. Jeśli na FTP to FlashFXP.
  • Poziom 16  
    Mieszkam na wsi nie w jakiejś miejskiej aglomeracji ,nie mam internetu i drugi komputer mam za scianą .jest to komputer mojego brata więc co zaszkodzi się

pobawić się siecią

a co jeśli chodzi o rozmowę to potrzebuję programu do rozmowy przez mikrofon. mam też kartę telewizyjną i kamerę Vhs więc hciałbym prowadzić coś takiego jak rozmowę z dzwiękiem i obrazem przekazywanym z kamery poprzez kartę telewizyjną. w drugim kompie mam nagrywarkę Dvd i chciał bym na niej nagrywać przez sieć.brat hciał by oglądać tv z mojej karty. Więc tu nie chodzi o wścipskość tylko o użyteczność więc proszę nie pisać mi o

naruszaniu prywatności[/b]
  • Napad.pl
  • Poziom 27  
    To pisz, co Ci jest potrzebne. Słowo "zabawa" jest bardzo wieloznaczne.

Na komputerze, gdzie masz Kartę telewizyjną stawiasz serwer za pomocą programu Windows Media Encoder. Ma on ogromne możliwości.
    kamerę podłączasz do karty telewizyjnej i ustawiasz w Windows Media Encoder jako źródło obrazu video właśnie twoją kartę, a jako źródło audio mikrofon podłączony do karty dźwiękowej. Takim samym sposobem możesz udostępnić inny obraz z karty telewizyjnej.

Na drugim komputerze można to oglądać w programie Windows Media Player czy Winamp, podając tylko w programie twój numer IP.

Program Windows media Encoder możesz ściągnąć za darmo z:
    ftp://files.chip.pl/27343/WMEncoder.exe

Jeśli chcesz coś nagrać na płytę to udostępnij u "otoczeniu sieciowym" obraz płyty, czy dane pliki, niech brat od ciebie je pobierze i nagra u siebie.

Pozdrowienia, Piotrek
  • Poziom 12  
    Do zdalnego zarzadzania komputerem polecam VNC. Mozna tez pokusic sie o wykorzystanie zdalnej pomocy w Windows XP.
  • Poziom 27  
    Ale Skype chyba wymaga połączenia internetowego, a Amigo201 chce programów do sieci lokalnej.

A VNC jest naprawdę dobry, polecam.
    http://www.vnc.com/
  • Poziom 14  
    \WYLACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH.

GGH, GGT, Prosiak, Netbus, itp......

Linkowni nie podaje ;]