Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor JET100AY gorący silnik, ciepła woda

Fanbmw 23 Paź 2016 09:45 1797 20
  • #1 23 Paź 2016 09:45
    Fanbmw
    Poziom 9  

Po wymianie baniaka ( w poprzednim pękł balon) 50 l hydrofor JET 100 AY, baniak podłączyłem bez pompowania powietrza, manometr pokazuje 3,5 bar woda leci ale dziś rano hydrofor się włączył i pompował wodę przez kilka minut, silnik się nagrzał na manometrze 8 bar żona wyłączyła hydrofor z prądu i wypuściła wodę, manometr pokazywał 4 bar teraz po około pół godz od wyłączenia pokazuje 3 bar

0 20
  • #2 23 Paź 2016 10:23
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Fanbmw napisał:
    baniak podłączyłem bez pompowania powietrza,
    Zakładam, że było wstępnie napompowane fabrycznie.
    Fanbmw napisał:
    manometr pokazuje 3,5 bar
    Po nabiciu wody przez pompę?
    Fanbmw napisał:
    dziś rano hydrofor się włączył i pompował wodę przez kilka minut, silnik się nagrzał na manometrze 8 bar
    Mogł zaciąć sie wyłącznik ciśnieniowy.
    Fanbmw napisał:
    wypuściła wodę, manometr pokazywał 4 bar teraz po około pół godz od wyłączenia pokazuje 3 bar
    A w tym czasie ktoś pobierał wodę?

0
  • #3 23 Paź 2016 10:47
    Fanbmw
    Poziom 9  

nie pobierana woda była, kran zakręcony był. woda jest wypuszczona, z kranu nie leci woda, ale chyba przez to że woda była ciepła zaczeło cieknąć na połączeniu (zaraz zrobię zdjecie)

Dodano po 8 [minuty]:

Hydrofor JET100AY gorący silnik, ciepła woda Hydrofor JET100AY gorący silnik, ciepła woda

wyłącznik ciśnieniowy to ta szara puszka w której są śrubki do regulacji wyłączania i włączania hydroforu?

Dodano po 7 [minuty]:

0
  • #4 23 Paź 2016 12:20
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Fanbmw napisał:
    ale chyba przez to że woda była ciepła zaczeło cieknąć na połączeniu
    Ciekło prawdopodobnie z powodu słabego dokręcenia, a powodem było zbyt duże ciśnienie.
    Ciśnienie wskazywane obecnie na manometrze, to nieco więcej niż 3 bary. Przy takim ciśnieniu powinna być woda w kranie. Dlaczego jej nie ma?, nie wiem może coś się zatkało?
    Fanbmw napisał:
    wyłącznik ciśnieniowy to ta szara puszka w której są śrubki do regulacji wyłączania i włączania hydroforu?
    Tak,ale nie ma powodu do regulacji ciśnienia, jak nikt w nim nie grzebał, od czasu wymiany (przełożenia na nowy zbiornik).

0
  • #5 23 Paź 2016 14:12
    Fanbmw
    Poziom 9  

uszczelnione, ale hydrofor się nie wyłącza, grzeje się pompa

0
  • #6 23 Paź 2016 14:20
    marek49ae
    Poziom 23  

Za wyłączanie silnika odpowiada wyłącznik ciśnieniowy, więc go wyregulować lub wymienić jak uszkodzony. Koszt ok. 20 zł.

0
  • #7 23 Paź 2016 16:52
    Fanbmw
    Poziom 9  

muszę wymienić manometr bo ten zatrzymał się na 3 bar i zero reakcji, więc nie da rady wyregulować wyłącznika, jak zdjąłem obudowę wyłącznika to podczas pompowania wody nie poruszą się mechanizm na dolnej sprężynie, która powinna wyłączyć pompę. Jutro zamówie nowy manometr i wyłącznik

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #8 23 Paź 2016 17:02
    stanislaw1954
    Poziom 41  

W jednej chwili zepsuł się manometr i wyłącznik ciśnieniowy? A może po prostu zatkał się brudem (piaskiem, błotem itp.), co się zdarza właśnie w trakcie przeróbek, gdzie rozbiera się stare części i nie chcąc robić zbyt dużo(oczyścić !) zakręca się w nowe miejsce.

0
  • #9 23 Paź 2016 17:07
    Fanbmw
    Poziom 9  

Ja wymieniałem tylko baniak na hydrofor na nowy bo w tamtym pękła przepona i wąż ten zbrojony.

0
  • #10 23 Paź 2016 17:21
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Fanbmw napisał:
    Ja wymieniałem tylko baniak na hydrofor na nowy
    Nie wiem co to jest baniak. :?: A manometr i presostat to gdzie się znajdują w pobliżu, czy w innej piwnicy ?

0
  • #11 23 Paź 2016 17:25
    Fanbmw
    Poziom 9  

zbiornik na wode (50L) manometr jest przy pompie, wyłacznik też. Hydrofor JET100AY gorący silnik, ciepła woda Hydrofor JET100AY gorący silnik, ciepła woda

0
  • #12 23 Paź 2016 17:36
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Fanbmw napisał:
    manometr jest przy pompie, wyłacznik też
    Zgadza się, ale przecież jest to blisko zbiornika, o ole nie na nim (bo są różne możliwości montażu) i wymieniając zbiornik musiałeś pompę ruszać, więc masz przyczynę niesprawności.

0
  • #13 23 Paź 2016 17:37
    Fanbmw
    Poziom 9  

odkręcałem pompe od zbiornika, to co teraz zrobić?

0
  • #14 23 Paź 2016 18:30
    marek49ae
    Poziom 23  

Naprawić lub wymienić manometr i wyłącznik ciśnieniowy o ile niczego nie uszkodził po drodze.

0
  • #15 23 Paź 2016 20:09
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Można oczywiście zacząć od odkręcenia manometra od miejsca w którym jest wkręcony. Jeśli po odkręceniu go wskazówka spadnie na 0, to będzie pewność,ze jest dobry, tylko zatkany jest otwór którym ma dopływać do niego woda. Podobnie trzeba postąpić z presostatem, bo jak wspomniałem, nie wierzę w usterkę występującą w obu miejscach, w jednym czasie.

0
  • #16 23 Paź 2016 20:20
    Fanbmw
    Poziom 9  

jutro się tym zajme, faktycznie problemy zaczeły się po wymianie zbiornika

0
  • #17 26 Maj 2017 16:09
    posejdon-40
    Poziom 11  

Witam serdecznie Wszystkich... Nie wiem czy w dobrym temacie się wklejam ? jak coś Proszę Przenieść. Temat też Hydroforu FLORA HY 1200 otóż jest zamontowany na działeczce ogrodowej do podlewania kwiatków. Każdego roku na jesień jest spuszczana woda z hydroforu i na wiosnę zalewana i uruchamiana, ale niestety tego roku nie udało mi się uruchomić. Wymieniłem zawór zwrotny na nowy bo stary był zapieczony i też nic nie pomogło wlałem w hydrofor chyba ze 30 l. wody i nic.... mieli mieli po wyłączeniu i odkręceniu korka brak wody w pompie... po kolejnym zalaniu i przyłożeniu ręki do rury zasysającej nie mam efektu ssania...... Hydrofor ma ok. 7 lat no i wiadomo nieraz ciągnie chyba i piasek bo sama rura z filtrem jest już ok. 25 lat teraz moje pytanie czy mam szukać nowej????? bo za bardzo nie ma czasu na zabawy w naprawy... obstawiam że wirnik dostał w ,, łeb'' ale może ktoś miał podobny przypadek to byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi...... Dziękuję i Jeśli w Złym Miejscu założyłem temat to Przepraszam i Proszę Przenieść w Odpowiednie Miejsce....

0
  • #18 26 Maj 2017 16:22
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Miejsce może dobre, tylko zakłada się swój temat, ale skoro już napisane, to spróbuję odpowiedzieć. Podejrzewam ,że w tej rurze z filtrem nie ma kosza, chyba że się mylę, wobec tego zalewanie będzie nieskuteczne. Pompa w jakim jest stanie to nie wie nikt, puki się nie rozbierze, albo nie sprawdzi w innym pewnym miejscu. Wracając do zalewania, czy dawniej dało się zalać rurę "pod korek"? , bo wtedy byłaby pewność co do kosza ssącego.

1
  • #19 07 Cze 2017 07:16
    posejdon-40
    Poziom 11  

Dzięki za podpowiedź temat do zamknięcia. Sorry że tak późno.

0
  • #20 07 Cze 2017 11:26
    kortyleski
    Poziom 41  

posejdon-40 napisał:
    Dzięki za podpowiedź temat do zamknięcia. Sorry że tak późno.

W dobrym tonie jest napisać co było przyczyną usterki i jak została usunięta...

0
  • #21 07 Cze 2017 15:02
    posejdon-40
    Poziom 11  

Fakt w dobrym tonie okazało się że pompa jest uszkodzona i wymieniłem na nową...
    Pozdrawiam

0