logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Man TGA 33.530 - Błędy EBS 03231-00, FFR 03179-08, brak siły hamowania tyłu

0412 06 Lis 2016 09:36 4932 4
REKLAMA
  • #1 16043036
    0412
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam Wszystkich !
    Mam problem z Manem TGA 33.530
    Mianowicie zapaliły sie 2 błedy EBS 03231-00 , FFR 03179-08.
    I znikły tylnie hamulce na 2 osiach niemaja wogle siły hamowania .Działają tylko przednie hamulce kola sie suną a tył nic :-(
    Nie wiem czy to prawda ale słyszałem ze mozliwe ze padł modulator .
    Moze jest to jakiś czujnik albo nie wiem juz :-/
    Mam nadzieje ze ktos mi pomoże gdzie czego kolwiek szukac co moze byc przyczyną tej awarii.
    Z gory Bardzo dziękuję Mam nadzieje ze ktos pomoże bo brakuje mi juz pomysłów.
    Pozdrwaim serdecznie wszystkich :-)
  • REKLAMA
  • #2 16043581
    darfur5
    Poziom 35  
    Posty: 2112
    Pomógł: 267
    Ocena: 1710
    Witam. EBS- 3231-00;moduł regulacji ciśnienia, oś tylna; błędny meldunek zwrotny, zawór rezerwowy; sygnał niezidentyfikowany. FFR-3179-08;magistrala danych CAN, komunikat EBS ; ciężar pojazdu, bajt 1 i 2, zniekształcony sygnał.Masz problem z elektryką - szyną CAN. Odnośnie błędu FFR to sprawdz czujnik ciśnienia w poduszce na moście napędowym, wtyczkę i kable pod kątem uszkodzeń i korozji.Ten czujnik odpowiada za siłę hamowania im większe ciśnienie w poduszkach ( załadowany pojazd) tym większa powinna być siła hamowania.
  • REKLAMA
  • #3 16044081
    0412
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Czujnik wymieniłem i nic nie pomogło:-(
  • REKLAMA
  • #4 16044477
    darfur5
    Poziom 35  
    Posty: 2112
    Pomógł: 267
    Ocena: 1710
    To pozostaje ci diagnoza MANCats-em i po tym zabiegu coś działać.
  • #5 16045626
    svavecone
    Poziom 25  
    Posty: 586
    Pomógł: 73
    Ocena: 455
    Pytanie brzmi na ile tylna os nie nie hamuje . Jezeli rzeczywiscie wogole nic to wymiana modulatora , gdyz nawet bez elektryki zawor dziala pneumatycznie ,pedal hamulca trzeba wciskac silniej i glebiej lecz hamowanie jest ciagle efektywne. Jezeli hamowania na tylnej osi nie ma .... raczej zawor , co potwierdza owy blad EBS , przy ktorym nie ma bledu komunikacji CAN z modulatorem , wiec sam zawor w srodku zawieszony /nie dziala .
REKLAMA