Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden tuner polsatu a dwa telewizory niezalezne

tidia 12 Lip 2005 18:57 36047 13
  • #1 12 Lip 2005 18:57
    tidia
    Poziom 12  

czescPanowie powiedzcie jak to zrobic by pod jeden tuner polsatu cyfrowego podlaczyc 2 telewizory niezaleznie od siebie ?co jest potrzebne ?co kupic ?koszt?czy wogule da sie to wykonac?

M<oze macie jakies sugestie .pomysly itp.moze ktos juz z was probował?
    prosze o odpowiedz?

1 13
  • #2 12 Lip 2005 19:32
    nadir11
    Poziom 21  

niestety, tak jak myślisz się nie da, resztę poczytaj TUTAJ , temat był niedawno poruszany,
    pzdr,

0
  • #3 11 Sie 2005 21:46
    wzmak123
    Poziom 18  

możesz połączyć tuner polsatu na dwa tv ztym że będziesz odbierał ten sam program na 2 tv

3
  • #4 07 Lut 2008 12:08
    Piotrekop
    Poziom 11  

Odświeżam temat.

No właśnie jak podłączyć dwa telewizory z jednego tunera sat żeby w obu było to samo? Załóżmy, ze mamy w drugim pokoju drugi tv i chcemy aby było to samo na drugim tv.
    Tuner ma 2xeuro/scart, /tv i vrc/. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli źle myślę. Więc tak. Łączymy drugie gniazdo tunera sat euro/scart-vrc, /bo pierwszy tv mamy juz połączony z tunerem sat/ z drugim telewizorem do gniazda euro/scart do pinów:

wyj. audio: pin 1 P(+) do wej. audio pin 2 P(+)
    wyj. audio: pin 3 L(+) do wej. audio pin 6 L(+)
    pin 4 (-) do pin 4 (-)

wyj. video: pin 17 (-) do wej. pin 18 (-)
    wyj. video: pin 19 do wej. pin 20
    Nie jestem pewny czy będzie video. Może ktoś to potwierdzić?

0
  • #5 07 Lut 2008 12:31
    michcio
    Specjalista elektryk

Po co kombinujesz?
    Po prostu do drugiego wejścia, które ci zostało wkładasz jedną końcówkę kabla Euro, a do TV drugą.

I tyle!

Chyba, że masz dość daleko drugi TV. Ale be obaw, kable Euro są w róóóóżnych dugościach dostępne.

0
  • #6 07 Lut 2008 12:46
    Piotrekop
    Poziom 11  

@michcio
    no właśnie muszę tak kombinować. Kable już są i mam do dyspozycji 3 pary /6 przewodów/. Podłaczyłem jak pisałem i faktycznie nie ma video. Jest tylko audio.
    Wiesz jak to ugryźć?

1
  • #7 07 Lut 2008 17:44
    michcio
    Specjalista elektryk

A tak w ogóle to jaki to przewód ten 3-parowy masz?

Jeśli telefoniczny, nieekranowany itp. to można sobie odpuścić.

1
  • #8 08 Lut 2008 00:55
    Piotrekop
    Poziom 11  

@michcio
    a jak tel. to nie zadziała? Powinno. Moze zakłócenia będą.. tak czy owak, to dobry jest opis podłaczenia video?

0
  • #9 09 Lut 2008 17:38
    ancymonek1984
    Poziom 11  

Ja mam podobny problem z C+ , wszystko orginalne i chciałbym rozdzielić syg. na dwa odbiornikiL tv + komputer, tak by na obu leciało to samo jednocześnie. Kombinowałem tak: z dekodera wychodzi euro do TV, dokupiłem rozdzielacz syg. euro i jedna wtyczka z rozdzielonego syg. Euro do TV i wszystko działa. Problem jest z komputerem. Do drugiego gniazda euro trafia sprzęcik, który przyjmuje syg. euro, a oddaje w zamian 3chinche i svideo. No i podpinam wszystko chinche trafiają do karty TV i mam dźwięk bez obrazu. Zmieniłem kabel na svideo + chinche do dźwięku i znów mam dźwięk bez obrazu. Gdzie popełniam błąd i czy moja karta tv się do tego nadaje (jeżeli nie to jaka będzie najtańsza, która się nadaję)?
    Karta: Winfast 2000 XP RM

Poozdrawiam
    Zbyszek

0
  • #10 09 Lut 2008 20:14
    Doominus
    Poziom 34  

Jak masz C+ to można by trochę kasy zainwestować i mieć niezależnie TV na 3 odbiornikach.

Co do s-video to być może (90%) tuner sat nie posiada tego standardu.

0
  • #11 09 Lut 2008 20:49
    ancymonek1984
    Poziom 11  

Wszystko w swoim czasie. Niezależny syg na 2 tv to ok 400zł, ja na dzień dzisiejszy chciałbym mieć to samo na komputerze i na tv. Fajnie jakby ktoś miał kiedyś taki sam problem i się z nim uporał i powiedział co i jak.

0
  • #12 09 Lut 2008 21:11
    pajo21
    Poziom 35  

Miałem kiedyś podłączoną kartę TV ale do wyjścia wideo(chinch) i audio(chinch) w tunerze.W karcie TV powinno być też wejście wideo(chinch)W ten sposób zadziała na 100%.

0
  • #13 10 Lut 2008 15:39
    Kiru1988
    Poziom 2  

Można i tak :) wzięte z

http://laki.dvhk.pl/faq/howto_cw_sharing.htm

Cytat:
    Dla wszystkich którzy chcieliby oglądać programy z pakietu cyfry postanowiłem napisać FAQ by rozjaśnić im trochę w głowach , a więc zaczynamy .

Co to jest sharing ? najprościej mówiąc jest to udostępnienie określonych programów poprzez Internet . Działanie jest bardzo podobne do sieci p2p.

Od czego zacząć ? Aby rozpocząć należy posiadać logger / season. Urządzenie emuluje kartę w dekoderze. Podłącza się je za pomocą kabla RS232 z komputerem i wkłada w slot karty dekodera. Urządzenie można zakupić np. TU. Koszt takiego urządzenia waha się w granicach 20 zł

Należy posiadać komputer z stałym dostępem do Internetu.

Ostatnie wymaganie to ściągnięcie programu ECM P2P. Program w wersji 1.52 dostępny jest tu.

Po ściągnięciu odpalamy program w pole znajdujące się w górnym lewym rogu wpisujemy np. swój Nick z Forum, zaznaczamy 'Użyj hasło przy starcie' wpisujemy i potwierdzamy nowe hasło klikając na OK. ( Jeżeli nie podamy hasła program nie zapamięta naszych ustawień ).

Klikamy na pole 'ECM&DW' i przechodzimy do zakładki konfiguracja Wpisujemy hasło (postać xxxxx) uaktywniamy Auto start oraz klikamy na 'Sieć ON/OF', następną zakładką jest zakładka Adresy IP
    W 'Nowy IP' należy wpisać adres serwera, jednak nie znamy tego adresu dlatego przechodzimy do zakładki 'Domeny' i klikamy na 'Nowy wpis' wpisujemy nazwę domeny ( co kolwiek ) i klikamy na 'Sprawdź IP'. Powinien pokazać się adres IP (powinien zostać dodany do zakładki 'Adresy IP'
    Obok adresu IP powinien pokazać się ping. Jeżeli jest poniżej 10000 jest OK, jeżeli nie jest to napiszę o tym w dalszej części FAQ .

Przechodzimy do głównego okna programu i wybieramy 'Tuner' wybieramy numer portu do którego mamy podłączonego seasona i wybieramy rodzaj dekodera . Uaktywniamy 'Autostart' i klikamy 'Połącz'
    Możemy już zminimalizować program i cieszyć się oglądaniem Cyfry.

Problemy

Mogą wystąpić różne problemy, rozwiązania najczęstszych opisuję poniżej

Jeżeli Ping jest 10000 nie połączymy się może być kilka powodów, dla których tak się dzieje
    # Błędnie wpisane hasło w zakładce 'Konfiguracja'

# Żle wpisany adres IP

# Jeżeli korzystamy z routera to należy zmienić port na UDP 6006 w 'Special Aplication'

# Jeżeli w zakładce Tuner po podłączeniu pokazuje się napis 'oczekiwanie na sygnal RLSD' można spróbować poruszać seasonem w slocie dekodera, ewentualnie wyłączyć i ponownie włączyć dekoder

# Jeżeli pokazuje się RLSD FALSE to należy indywidualnie 'pokombinować' gdyż może być sporo przyczyn problemu.

# Jeżeli oglądamy napis 'Ask Pbm BEEF' przełączmy na inny program.

Jeżeli posiadamy dekoder Dbox należy ściągnąć oraz uruchomić w kolejności SerwerTCPGUI+ECMp2p1,53+PSecand

Mając kartę DVB SerwerTCPGUI +ECMp2p1,53+PMcam

Wszystkie programy znajdziemy tu.

Pamiętaj że nie jest legalne oglądanie płatnych kanałów bez wykupienia opłacania abonamentu . Ten opis powstał wyłącznie w celach edukacyjnych i nie ponoszę odpowiedzialności za jego wykorzystanie.

Pisząc FAQ starałem się by wszystko było zrozumiałe. Jeżeli jednak wystąpiły jakieś problemy, masz jakieś niejasności bądź pytania zapraszam do działu 'Warsztaty' w którym postaram się udzielić odpowiedzi.

0
  • #14 10 Lut 2008 18:51
    Doominus
    Poziom 34  

Co ma piernik do wiatraka ?
    Chodzi tutaj o polsat a nie o cyfrę.
    Poza tym szaring jest raczej nielegalny co innego korzystanie ze splitera .

0