logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sterownik tango negro, jak ustawić?

bunny11 10 Lis 2016 21:26 10782 1
REKLAMA
  • #1 16053301
    bunny11
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 2
    Witam.
    Czy ktoś doradziłby mi jak ustawić sterownik pieca tango negro? Pierwszy raz mam do czynienia z piecem na ekogroszek z podajnikiem. Zauważyłem, że mój piec bardziej spieka niż spala ekogroszek przez co tworzą się grudki i dużo popiołu. Sam ekogroszek jest dobrej jakości. Piec mam ustawiony na 60 stopni ale ma problemu z osiągnięciem tej temperatury a jak już osiągnie to spada do 50 stopni i tak w kółko. Czas osiągnięcia takiej temperatury to jakieś 24h więc tak co dobę temperatura spada i wzrasta.

    To są ustawienia sterownika, które trochę modyfikowałem ale i tak to nie dało dobrego efektu.
    Czas pracy podajnika: 18 s
    Czas pauzy podajnika w stanie PRACA: 300 s
    Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu: 30 s
    Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu: 4
    Czas oczekiwania w podtrzymaniu: 10 min
    Obroty dmuchawy w stanie PRACA: 12
    Bieg dmuchawy w podtrzymaniu : 8

    Do ogrzania mam tylko osobny lokal w domu. Lokal 30m2 i tylko tam są grzejniki. W reszcie 200m2 domu nie ma ogrzewania(grzejników). Modelu pieca nie podam bo obecnie nie mam takiej możliwości sprawdzenia.
  • REKLAMA
  • #2 16053817
    kosmos99
    Poziom 38  
    Posty: 4188
    Pomógł: 338
    Ocena: 816
    Spróbuj takie:

    Czas pracy podajnika: 9 s
    Czas pauzy podajnika w stanie PRACA: 65 s
    Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu: 20 s
    Krotność podawania paliwa w podtrzymaniu: 2
    Czas oczekiwania w podtrzymaniu: 8 min
    Obroty dmuchawy w stanie PRACA: 7
    Bieg dmuchawy w podtrzymaniu : 7
REKLAMA