Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka amica - Jak podłączyć kuchenkę elektryczną

ERESZEK 19 Lis 2016 20:25 2640 3
  • #1 19 Lis 2016 20:25
    ERESZEK
    Poziom 3  

Witam kupiłem używaną kuchenkę elektryczną amica i brak jest na końcu kabla wtyczki.Z przewodu wystają cztery kable brązowy,czarny,żółty z zielonym paseczkiem,niebieski.Byłem w sklepie to stwierdzili że ta kuchenka działa na siłę a sprzedający kiedy dzwoniłem do niego stwierdził że ta kuchenka działa na 220V dodam że płyta wygląda jak indukcyjna ma tylko takie czerwone paski w kształcie kółka.Nie wiem jak podłączyć wtyczkę do tych czterech kabli z tyłu kuchenki jest tylko tabliczka która jest dla mnie jak enigma.

0 3
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2016 20:33
    D214d3k
    Poziom 39  

Są schematy na 1, 2 i 3 fazy.
    Górny lewy schemat 1, 2, 3 zwory i do zacisku fazowego pod 4, 5 zwora i neutralny pod 6 żółto zielony. Minimalny zestaw narzędzi - gruby przewód 3 żyłowy z wtyczką, neonówka, konkretny wkrętak i człowiek z odrobiną pojęcia. Trzeba sprawdzić zabezpieczenie, jaki jest przewód pod rzeczonym gniazdkiem, gdzie po podpięciu przewodu wychodzi faza a gdzie neutralny więc bez elektryka nie za bardzo.

3
  • Pomocny post
    #3 19 Lis 2016 20:47
    mod22
    Poziom 28  

Ona działa na jedną ,dwie albo trzy fazy ,zależnie od podpięcia.W twoim przypadku górny lewy schemat,jak poprzednik.Miernik w łapę jak ogarniasz a jak nie to elektryk.Dla twojego bezpieczeństwa.

2
  • #4 19 Lis 2016 21:08
    ERESZEK
    Poziom 3  

Dziękuję pomogliście miłej nocy dzięki.

0