Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 4000 zł?

masa_19 22 Lis 2016 12:12 585 5
  • #1 22 Lis 2016 12:12
    masa_19
    Poziom 6  

Witam. Chcę kupić telewizor do 4000 zł. Chcę mądrze wydać te pieniądze a nie kupić przypadkowy telewizor który wciśnie mi sprzedawca.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19,5 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Jeśli jedna osoba to na wprost. Druga osoba siedzi na fotelu pod lekkim kątem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na zachodniej ścianie(jeśli słońce świeci w oczy to rolety ). telewizor stoi w rogu pomiędzy południową a zachodnią ścianą
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 47 5010
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, smart tv, 3d może być ale nie musi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? satelita nc+ (programy hd i sd)
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder nc+, kino domowe
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? rano rodzice oglądaja programy śniadaniowe typu dzień dobry TVN i wiadomości, wieczorem seriale typu m jak miłość. Ja wieczorem filmy akcji (seagal, van damme itp) sport piłka nożna, boks, mma, czasami siatkówka, ręczna, skoki lekkoatletyka
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? zdecydowanie tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami przy lekkim świetle z boku lub z góry, nocami gale boksu bez światła oglądam. Ważniejsze jest to aby telewizor dobrze sprawdzał w sporcie i filmach wieczorami bo np ważniejszy jest mecz reprezentacji niż jakieś programy śniadaniowe czy trudne sprawy.
    17. Preferencje co do wielkości? 55 może 60
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? gdy postacie poruszają się szybko na jasnym tle to pozostaje za nimi jakby smuga, podczas meczy gdy kamera nie porusza się np przy rzucie wolnym murawa jest wyraźna widać źdźbła trawy a gdy kamera podąża za akcją trawa jest niewyraźna.
    19. Preferencje co do marki ? może samsung nie chcę drugiego lg
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne niekoniecznie musi mieć ale gdyby było to super
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł + - 200zł
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu raczej nie chyba, że gratis
    23. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? telewizor na długie lata. Wymieniam gdy muszę, gdy się popsuje i naprawa nie jest opłacalna
    24. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? W obecnym telewizorze nie miałem ale teraz będę często korzystał youtube ipla tvp tvn player

• #2 22 Lis 2016 19:20
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 55PUS6561 - najlepszy według mnie co do Twoich wytycznych.

• #3 22 Lis 2016 20:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W klasie cenowej z modeli 4K i 100 Hz masz tylko 3 modele :
    - TCL 58S7806 za 3199 zł
    - Philips 55PUS6561 za 3599 zł
    - Philips 55PUS7101 zł

Na inne musisz mieć dużo więcej kasy :
    - Panasonic 58Dx750 za 6399 zł
    - Sony 55XD8505 za 5099zł
    - LG 55UH8507 za 5799 zł
    - Samsung 55 KS7000 za 5799 zł

Decydujesz się na dopłatę czy zostajesz w klasie?

• #4 23 Lis 2016 11:34
    masa_19
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź. Chodząc po sklepach wpadł mi w oko 60 calowy samsung 60j6202 za 3999 zł. Fajny bo duży i tani ale czy warto? Może ktoś na jego temat coś napisać?

• #5 23 Lis 2016 20:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisałeś na długie lata, a to model fullhd.
    Czyli materiałów 4K nie odtworzysz, będzie tylko komunikat - plik nie obsługiwany.
    Jeśli masz tylko kablówkę to Samsung będzie ok. Jeśli coś więcej powinieneś brać 4K, 100Hz, HDR VP9 - czyli to co masz w ofercie .
    Decyzja należy do Ciebie.

• #6 24 Lis 2016 19:32
    Mariano11
    Poziom 26  

Nie każdy duży i tani jest fajny. W tym przypadku nie masz w nim nic nowego. Philips o wiele mocniejszy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME