Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkosuszarka Indesit IWDD7123 - błąd F15

05 Gru 2016 16:13 1872 20
  • Poziom 5  
    Witam,
    Moja pralka służyła mi skutecznie przez pare lat. Pare dni temu wyskoczył błąd F15. Zaznaczam ze pierze nadal dobrze ale problem pojawia sie kiedy ma wypuścić wodę. W tym momencie wypuszcza duża ilość wody po czym przy wypuszczaniu mniejszej włącza sie błąd. Próbowaliśmy wyczyścić filtr, podłączyć waż odpływowy niżej i wyżej (jak to jest w instrukcji)oraz umocować go przy zlewie. Nadal ten sam problem.
    Dodam ze po włączeniu sie błędu, wyłączamy pralkę z prądu, włączamy ponownie, odwirowuje i wypuszcza trochę wody i kolejny błąd. Po kilkunastu próbach pranie jest Ok ale kto będzie siedział przy pralce, włączał i wyłączał ja na zmianę aż pranie będzie gotowe.
    Pomocy!!
    Ps Mogę załączyć filmik jak to wygląda.
    Pozdrawiam
    Baja
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post

Poziom 39  
    F15: Element grzejny suszenia jest ciągle aktywny (styk przekaźnika suszenia jest sklejony lub triak suszenia uległ spięciu)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Dziękuje za odpowiedz!!!
    Jest jakakolwiek szansa naprawy tego? Może trzeba kupić nowe części? Jaki jest mniej więcej koszt i czy możemy zrobić to sami?
    Proszę o pomoc
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Zrób zdjęcie modułu
  • Pomocny post

Poziom 39  
    To został jeszcze jeden moduł sterujący na dole pralki. Moduł ze zdjęcia jest modułem obsługi.
  • Poziom 5  
    A gdzie go znaleść?

• Poziom 39  
    Patrząc od tyłu pralki - lewy dolny róg. Moduł wyjmowany jest od tyłu.

• Poziom 39  
    Tak. Teraz trzeba to wyjąć, wymontować.
  • Poziom 5  
    Mam to w ręce, ale czy mogę wyciągnąć te kostki z kablami w jakiś sposób?

• Poziom 39  
    Po prostu wypnij te kostki.

• Poziom 39  
    Na rozgrzewkę - Sprawdzić wydajność styków łącznika J2 na płycie
  • Poziom 5  
    Czym i gdzie są? Sama to rozkręcam bo mąż stwierdził ze nie ma sensu. Doszłam tak daleko i teraz mam odpuścić? Nie ma mowy! Powiedz co mi będzie potrzebne i o której mogę Cię tu jutro złapać.

• Poziom 39  
    Potrzebny będzie na pewno miernik :)
    Czeka Nas pomiar przekaźnika oraz triaka więc przygotuj się na wyzwania :)
    Jutro od 10 :)
  • Poziom 5  
    Ok, bede na 100%
    Bardzo Ci dziękuje za dzisiejsza pomoc i cierpliwość.
    Do jutra
  • Poziom 5  
    Witam Panie Piotrze!
    Jestem, mam miernik. Proszę sie odezwać jeśli będzie Pan online.

• Poziom 39  
    A więc nie pozostaje nic innego jak zdemontować dolną osłonę, musimy dostać się do płytki od strony druku. Po demontażu osłony zrób zdjęcie modułu.
    Zrób też zdjęcie miernika :)
  • Poziom 5  
    Sprawdziłam prawie wszystkie możliwe części. Prawie wszędzie wartości były około 9.3V. Jedynie w miejscu zakreślonym czerwonym kołkiem pojawiło się 0V.
    Czy to ma coś wspólnego z moim problemem?
    Pralkosuszarka Indesit IWDD7123 - błąd F15

• Poziom 39  
    9.3V ? Jakim cudem miernik pokazywał napięcie? Może 9,3kΩ lub coś podobnego?
    Nawet jeśli w tym szaleńczym pomiarze była jakaś metoda i inne elementy takie jak zaznaczone kółkiem analogicznie pokazywały to samo a ten jedyny nie, to jest szansa iż (nie wiem jakim cudem zakładając iż miernik ustawiony był na pomiar rezystancji a zwarty element pokazuje wówczas 0Ω) znaleziony element ma zwarcie i należy go wymienić.