Witam, wiem że poruszany temat pojawiał się wielokrotnie na forum, jednak nie znalazłem tam rozwiązania mojego problemu.
Zrealizowałem układ do pomiaru temperatury oparty na razie na LM35DZ (zakres temperatury 0-100stC). W przyszłości będzie on podmieniony na LM35CZ (zakres -40 - 100stC). Schemat układu poniżej. Zastosowałem typową aplikacje z katalogu producenta, z tym że zastosowałem tylko jedną diodę ponieważ układ nie będzie mierzył wartości niższych niż -15stC. Różnicowy pomiar napięć jest dokonywany na mikro kontrolerze i to działa bez zarzutu. Problemem jest natomiast fakt, że różnicowe napięcie wyjściowe jest o jakieś 50 mV (czyli 5stC) za wysokie w stosunku do temperatury. Jaki może być powód takiego stanu?
W temperaturze około 18stC (aktualnie nie mam czym dokładnie zmierzyć temperatury) napięcia wynoszą zgodnie z oznaczeniami ze schematu:
LM35_1 - 350 mV
LM35_2 -119 mV
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zrealizowałem układ do pomiaru temperatury oparty na razie na LM35DZ (zakres temperatury 0-100stC). W przyszłości będzie on podmieniony na LM35CZ (zakres -40 - 100stC). Schemat układu poniżej. Zastosowałem typową aplikacje z katalogu producenta, z tym że zastosowałem tylko jedną diodę ponieważ układ nie będzie mierzył wartości niższych niż -15stC. Różnicowy pomiar napięć jest dokonywany na mikro kontrolerze i to działa bez zarzutu. Problemem jest natomiast fakt, że różnicowe napięcie wyjściowe jest o jakieś 50 mV (czyli 5stC) za wysokie w stosunku do temperatury. Jaki może być powód takiego stanu?
W temperaturze około 18stC (aktualnie nie mam czym dokładnie zmierzyć temperatury) napięcia wynoszą zgodnie z oznaczeniami ze schematu:
LM35_1 - 350 mV
LM35_2 -119 mV
Z góry dziękuję za odpowiedzi.