Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 617GE2.33HZpTaNQ(Xx)-Termoobieg w kuchni wolnostojącej czy jego brak?

07 Gru 2016 00:42 2385 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    W zeszłym tygodniu kupiłem w sklepie RTV Euro AGD (zamawiając przez internet) kuchnie wolnostojącą Amica 617GE2.33HZpTaNQ(Xx).

Jednym z decydujących czynników które zaważyły, że wybrałem akurat tą kuchenkę była funkcja termo obiegu. Zamawiając kuchnie online w specyfikacji produktu można się doczytać, że owa kuchnia termo obieg ma. Co ciekawe na stronie głównej producenta także widnieje informacja o posiadanym termo obiegu natomiast w instrukcji obsługi, która obejmuję 3 modele kuchni, a akurat mój model termo obiegu nie posiada.

Według instrukcji funkcję te uruchamia się ustawiając pokrętło w taki sposób aby widoczny był symbol wiatraka (śmigła) w kółku... Wśród opcji dostępnych na pokrętle mojego modelu owego symbolu brak. Dzwoniąc na dział reklamacji sklepu odesłano mnie do napisania maila na główny adres więc i tak uczyniłem... Wyjaśniając wszystko "łopatologicznie" dołączając do zapytania screeny z instrukcji oraz specyfikacji produktu na stronie dostałem taką oto odpowiedź:

Cytat:
    "Szanowny Kliencie,

uprzejmie informuję, iż w tym modelu jest termoobieg, ale bez grzałki pierścieniowej:
    Termoobieg to gorące powietrze wprawione w ruch. Dzięki niemu w każdym miejscu urządzenia temperatura jest taka sama i potrawy można przyrządzać na kilku poziomach równocześnie. Użycie termoobiegu sprawia, że potrawy można piec krócej oraz w niższych temperaturach, co obniża koszty eksploatacji o około 10%. Najczęściej termoobieg wykorzystuje grzałkę pierścieniową (kołową), która nagrzewa powietrze i wprawia je w ruch. Innym sposobem jest jednoczesne użycie grzałki górnej (grilla), dolnej oraz wentylatora. Nagrzane powietrze krąży równomiernie po komorze piekarnika dzięki uruchomionemu wentylatorowi.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.
    Pozdrawiam"

Tutaj prośba do ekspertów... Prosiłbym Was o potwierdzenie informacji, którą dostałem ze strony sklepu lub jej obalenie jeśli próbują ze mnie zrobić po prostu idiotę to im nie odpuszczę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Witam.
    Z mojej strony uważam że jest to przegięcie ze strony producenta. Po raz pierwszy spotykam się z takim rozwiązaniem termoobiegu. W instrukcji dołączonej do produktu nie wspomina się o zastosowaniu takiego rozwiązania, bez grzałki pierścieniowej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Ryszard49 napisał:
    Witam.
    Z mojej strony uważam że jest to przegięcie ze strony producenta. Po raz pierwszy spotykam się z takim rozwiązaniem termoobiegu. W instrukcji dołączonej do produktu nie wspomina się o zastosowaniu takiego rozwiązania, bez grzałki pierścieniowej.
    Pozdrawiam.

A ja spotykam się z takim rozwiązaniem od lat ...

Kolego derneth zapewniam Cię że wiele nie straciłeś kupując kuchenkę bez grzałki "tylnej"
  • Poziom 35  
    Karlheinz, napisał:
    Cytat:
    Kolego derneth zapewniam Cię że wiele nie straciłeś kupując kuchenkę bez grzałki "tylnej"

Jak u mnie przepaliła się grzałka termoobiegu, to od razu spadła temperatura w piekarniku.
  • Specjalista AGD
    Nieraz w kuchenkach coś takiego spotykam,to jest normalne.Jeżeli u ciebie przepaliła się grzałka termoobiegu to logiczne że temperatura spadła bo w trakcie pracy wentylatora nie były załączone inne grzałki,ewnt. była tylko górna.
  • Poziom 35  
    Lodxx , termoobieg z grzałką pierścieniową jest po to żeby utrzymywać zadaną temperaturę bez włączonych grzałek dodatkowych ( górnej, względnie dolnej).
  • Poziom 22  
    Moim zdaniem nie masz racji. Są termoobiegi z grzałką, lub bez. Zrzut ze strony z opisem: Amica 617GE2.33HZpTaNQ(Xx)-Termoobieg w kuchni wolnostojącej czy jego brak?
  • Poziom 2  
    Dopisek ,że ta kuchnia posiada termoobieg ale bez grzałki pierścieniowej dodali po moich mailach.
    Tzn. rozumiem ,że nie zostałem oszukany i nie mam o co się awanturować ?
    Termoobieg jest?Tylko bez grzałki pierścieniowej?
    By uruchomić termoobieg wystarczy ,że włączę po prostu wentylator z grzałką (dół lub/i góra)?
    Czyli powiedzmy ,że jest ok?

Dziękuję Wam za włączenie się w dyskusję. :)