Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa C 1.2 16V 2002r. - Cofnięte koło po spotkaniu z barierką

09 Dec 2016 09:48 519 2
  • Level 10  
    Witam wszystkich!
    Mam Corsę C po spotkaniu z barierką. Oprócz uszkodzeń blacharskich ( tj maska lewy błotnik zderzak lampa okular i część fartucha) uszkodzeniu uległa półoś (wyrwało ją z przegubu zewnętrznego ) oraz pękł drążek kierowniczy zaraz za końcówka w efekcie czego koło żyło własnym życiem. Po dokładnych oględzinach zauważyłem że lewe koło jest cofnięte ( bliżej drzwi ) o jakieś 3 cm w stosunku do prawego. Pierwsze co przyszlo mi do głowy to skrzywiony wahacz, kupiłem więc używkę żeby nie pakować się niepotrzebnie w koszty i faktycznie stary jest dość wyraźnie skrzywiony na łuku między gałką a tylnym mocowaniem do sanek. Założyłem ten drugi wahacz ale niestety koło nadal jest cofnięte tak jak było. Obstawiam więc przestawione sanki i stąd pytanie jak sprawdzić lub ewentualnie wymierzyć czy są ok czy nie albo co jeszcze mogło ulec uszkodzeniu? Pozdrawiam i z góry dziękuję. ;)
  • Level 27  
    Chyba czeka Cię wizyta na płycie pomiarowo-naprawczej, popatrz od spodu na podłużnice i płytę podłogową czy nie ma odkształceń.
  • Level 10  
    Na płycie nie ma żadnych śladów żeby coś było ruszone. Podłużnice też wyglądają ok, bynajmniej otwory belki pod zderzakiem pasują idealnie. Chyba że ta się jakoś pomierzyć przekątne czy coś żeby na 100% wykluczyć podłużnice? bo jeśli one są w porządku to obstawiałbym skrzywione lub przestawione sanki jeśli tak to jest możliwośc jakiejś ich regulacji na śrubach? czy tylko wymiana/prostowanie?