Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA-460 - Brak mocy w silniku

leszekkobielusz 20 Gru 2016 17:40 981 3
  • #1 20 Gru 2016 17:40
    leszekkobielusz
    Poziom 1  

Koledzy mam MAN z silnikei 460KM i skrzynią automatyczną. Problem z nim polega na tym że nie mam mocy ( szacuję ją na ok. 300KM )
    Odnisze wrazenie ze dzieje sie tak podczac gdy silnik jest juz cieply.
    Podczas np wyprzedzania i dodaniu max gazu skrzynia kilka razy zmienia bieg ( zachowuje się tak jakby silnik był przeciążony ) - jadąć np na 10tym biegu i dodając max gazu zmieni na 7 bieg, potem na 9, następnie na 8 i znów na 9... - trwa to wieczność tak że traktor mnie potrafi w tedy wyprzedzić. Wykluczam problem ze skrzynią, bo czuję ewidentnie że jest mało mocy w silniku. Diagnoza komputerowa nic nie pokazuje, żadnych błedów. Dziwne jest to że nie mam błedów. Czy ktoś sie spotkał z takim przypadkiem? Proszę o radę

0 3
  • #2 20 Gru 2016 20:50
    femama
    Poziom 13  

Diagnostyka komputerem ,spr.wszystkie pomiary najlepiej w czasie jazdy załadowanym.Wiecej danych np.od jakiego czasu tak jest ,czy coś było zmieniane .

0
  • #3 21 Gru 2016 11:03
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam
    Diagnostyka komputerowa to nie tylko odczyt błędów! To także testy na postoju, na drodze, oraz analiza tychże wyników.
    Tutaj należy wykonać wiele testów nie "komputerowych" od kompresji poczynając aż do pomiaru podcisnienia na smoku kończąc. Nie licząc tych, wcześniej analizuje się dane z parametrów silnika i testów komputerowych.

1
  • #4 21 Gru 2016 18:57
    svavecone
    Poziom 25  

Np ustawienie pedalu gazu nie genereuje zadnych bledow , rowniez zbyt wysokie cisnienie na wydechu silnika nie pozostawia sladu ( zapchany katalizator/tlumik ) .
    Lecz tak jak "serwis gh" wspomnial takie parametry mozna podejrzec podczas pelnej diagnostyki ,gdyz samo czytanie bledow to jak wrozenie z fusow :) .

1