Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- zapowietrzone ogrzewanie podlogowe

donkaczor 29 Gru 2016 11:34 843 5
  • #1 29 Gru 2016 11:34
    donkaczor
    Poziom 2  

witam,
    po remoncie, zamiast wiszacego grzejnika, zalozylem ogrzewanie podlogowe (dziala jak mniemam tak samo jak grzejnik)-niestety nie grzeje. Z moich obserwacji wynika, ze jest zapowietrzone. Mam zalozony termostat i dwie rurki (jedna od systemu C.O, druga do podlogi) oraz wyjscie na odpowietrznik(patrzcie zdjecie prosze). Oczywiscie zalozylem w pustym miejscu automatyczny odpowietrznik oraz przepchnalem powietrze przez wezyk, ale nadal nie grzeje. Jakies uwagi oraz aluzje jak zrobic by to ogrzewnie grzalo? dziekuje za odpowiedz - zapowietrzone ogrzewanie podlogowe

0 5
  • #2 29 Gru 2016 11:46
    Sono2020
    Poziom 19  

Zdjęcie małe że tak powiem g... widać ten termostat to chyba grzejnikowy a nie RTL.
    Jak przepchnąłeś powietrze przez wężyk to tylko bardziej zapowietrzyłeś.
    Narysuj schemat jak to masz podłączone bo chaotycznie piszesz.

0
  • #3 29 Gru 2016 11:57
    donkaczor
    Poziom 2  

byl grzejnik, normalny, stary zeliwny. teraz zalozone zostalo "podlogowe" ktore zostalo podpiete jak zwykly grzejnik:
    po prostu polozona rurka na podlodze. Zalozono termostat- niewiem jaki, zakladal hydraulik, ale juz nie odpowietrzyl...
    - zapowietrzone ogrzewanie podlogowe - zapowietrzone ogrzewanie podlogowe

0
  • #4 29 Gru 2016 12:27
    Sono2020
    Poziom 19  

Pokaż dokładne zdjęcie tego termostatu co na nim pisze, a co do odpowietrzenia podłogówki to wołaj tego "flachmana" niech odpowietrza chyba że mu nie płaciłeś jeszcze.
    Jak nie to szukaj już tu było jak odpowietrzyć podłogówkę.

0
  • #5 29 Gru 2016 18:25
    tomek3108
    Poziom 14  

Jeżeli schemat jest taki jak moja interpretacja to zamknij niebieski zawór przy termostacie włącz dobijanie wody do CO tylko żeby nie przesadzić, i przepuść całą pętle dzięki temu wężowi w miejscu odpowietrznika. - zapowietrzone ogrzewanie podlogowe

Jeżeli źle to rozumiem to mnie popraw.

0
  • #6 30 Gru 2016 08:37
    ls_77
    Poziom 29  

Żeby odpowietrzyć, musisz przelać sporo wody przez wężownicę w podłodze.
    Najlepiej zamknąć jeden z zaworów (albo kulowy albo zakręcić głowicą) i przelewać wężykiem. Następnie zamknąć pierwszy zawór i otworzyć drugi i znowu przelewać i tak na zmianę aż do skutku.
    Generalnie ciekawią mnie jeszcze dwie rzeczy:
    1) czy to aby na pewno głowica do zaworu RTL, czy zwykła głowica "grzejnikowa" - różnica polega na tym, że głowica RTL ma specjalną konstrukcję pozwalającą mierzyć temp. przepływającej wody w rurze i nią sterować. Zwykła "grzejnikowa" tutaj nie będzie działać.
    2) żeby poprawnie działał zawór RTL do podłogówki, to musi być zachowane poprawne podłączenie zasilania i powrotu - zasilanie z instalacji bezpośrednio w podłogę, a dopiero zawór RTL montowany jest na powrocie (zimniejszej rurce). Sprawdź czy tak masz podłączone inaczej nie będzie działać.

0