Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus T100 nie działa ekran dotykowy i dźwięk

30 Gru 2016 11:42 1560 6
  • Poziom 3  
    Witam, wczoraj po zainstalowaniu aktualizacji opcjonalnych:
    Capella Microsystems - Light Sensor - Capella Micro CM3218x Ambient Light Sensor
    Intel - Other hardware - Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Manager
    Intel - Other hardware - Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Power Participant
    Intel - Other hardware - Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Display Participant
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3013769)
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB2976978)
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3013816)
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3072019)
    INTEL - System - 10/3/2016 12:00:00 AM - 10.1.1.38
    Intel - Other hardware - Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3102429)
    Intel - Other hardware - Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Generic Participant
    Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3084905)

Przestał działać ekran dotykowy (nie da się nawet zmienić jasności) i dźwięk (komunikat: brak zainstalowanego urządzenia audio). Wcześniej nie miałam z tym laptopem żadnych problemów. Nie wiem co robić, ponieważ jestem całkiem zielona w te klocki. Czy odświeżenie systemu przywróci poprzedni stan?

Proszę o pomoc
  • Poziom 8  
    Chodź samo odświeżenie nie koniecznie jest tu najlepszym sposobem, będzie to dla Ciebie najprostsza opcja, która powinna załatwić sprawę.
    Pamiętaj jednak ,że w ten sposób tracisz wszystkie zainstalowane programy i możesz(jeśli ta opcję wybierzesz ) skasować też swoje dane.
    Jednak jeśli masz co istotnego,zdjęcia dokumenty, użyj opcji z zachowaniem danych.
    Ta operacja nieco potrwa i będzie wyglądać tak jakby system od nowa się instalował, bo poniekąd tak będzie się działo.
  • Poziom 3  
    Dzięki. Mam jeszcze pytanie o pakiet Office. Co się z nim stanie?
  • Poziom 8  
    Jeśli był doinstalowany również jego wpisy w rejestrze powinny się wykasować i przestanie działać.
  • Poziom 2  
    Całą winę ponosi aktualizacja INTEL - System - 10/3/2016 12:00:00 AM - 10.1.1.38 . U mnie na Lenovo Yoga Tablet 2 dzieje się to samo. Oczywiście brak punktu przywracania żeby było ciekawiej. Podejrzewam że odinstalowanie załatwi problem, więc teraz szukam metody jak to zrobić.
  • Poziom 2  
    Dzień dobry wszystkim :)

DDR424 - czy znalazłeś rozwiązanie na usuniecie tej aktualizacji?
    Ja tez omyłkowo ją zainstalowałem i nie działa mi dotyk, regulacja jasności, dźwięk.... :(

Pozdrawiam,
  • Poziom 2  
    Nie dysponowałem wystarczającą ilością wolnego czasu wiec poszedł reinstall (nie miałem też punktów przywracania, gdyż były wyłączone). Na 90% wystarczy zrobić przywracanie systemu, jeśli nie, wtedy można spróbować rozwiązania ze strony: https://communities.intel.com/thread/110057?start=15&tstart=0

cytat:
    "There is no way to uninstall this update via "Uninstall an update" or "Uninstall or change a program."

The way that I was able to uninstall it was to go to Device Manager and uninstall the items listed:

Intel(R) Atom(TM)/Celeron(R)/Pentium(R) Processor Platform Control Unit - LPC: Bridge to Intel Legacy Block - 0F1C

of which I selected the "Delete the driver software for this device" option and uninstalled multiple entries of:

Intel(R) Atom(TM)/Celeron(R)/Pentium(R) Processor Serial IO (SIO) - I2C Port 1 - 0F41

and uninstalled:

Intel(R) Atom(TM)/Celeron(R)/Pentium(R) Processor Serial IO SoC Transaction Router - 0F00

I then scanned for hardware changes. All the devices came back and the touchscreen started working immediately."

To powinno pomóc. Intel "podobno" coś robi w tym kierunku, aby to naprawić