Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PI6516TF - Prawa strona indukcji

Cewker 04 Jan 2017 01:34 2286 4
 • #1
  Cewker
  Level 11  
  Witam, trafiła do mnie do naprawy płyta Amica PI6516TF.
  Problem polega na tym, że z prawej strony nie wykrywa garnków i nie załącza grzania. Zachowuje się tak jak by nie żył prawy moduł. Po oględzinach elementy wydają się ok. Uszkodzony na pewno był transoptor, jednak po jego wymianie płyta zachowuje się tak samo (migają prawe pola). Na pewno nie jest to też problem z kondensatorami tymi co zwykle na tej małej płytce. Czy wie ktoś co może być powodem i gdzie może siedzieć usterką?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  Cyrculator
  Level 11  
  Witam! Najczęściej przyczyną takiego zachowania są uszkodzone tranzystory IGBT oraz kilka innych elementów które się uszkadzają w momencie zwarcia tranzystorów. Najlepiej jakbyś udostępnił zdjęcie tego modułu mocy który zasila te pola.
 • #4
  Cyrculator
  Level 11  
  Czy to był transoptor sterujący tranzystorem IGBT czy izolacja optyczna magistrali? Skąd wiesz, że był uszkodzony, widać to było czy go mierzyłeś?
  Piszesz po oględzinach, ale czy pomiary robiłeś? Chodzi o pomiary omomierzem (na zakresie testu diody) tranzystorów i mostka gretza. Jesli nie wiesz jak to się robi to napisz. Jeśli poleciał transoptor sterujący tranzystorem IGBT to zapewne ten i drugi z nim w parze tranzystor zwarł powodując także uszkodzenie mostka, a tym samym brak napięcia zasilania na tej całej płycie. Czy sprawdzałeś napięcia na mostkach?