Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PI6516TF - Prawa strona indukcji

Cewker 04 Sty 2017 01:34 1305 4
 • #1 04 Sty 2017 01:34
  Cewker
  Poziom 10  

  Witam, trafiła do mnie do naprawy płyta Amica PI6516TF.
  Problem polega na tym, że z prawej strony nie wykrywa garnków i nie załącza grzania. Zachowuje się tak jak by nie żył prawy moduł. Po oględzinach elementy wydają się ok. Uszkodzony na pewno był transoptor, jednak po jego wymianie płyta zachowuje się tak samo (migają prawe pola). Na pewno nie jest to też problem z kondensatorami tymi co zwykle na tej małej płytce. Czy wie ktoś co może być powodem i gdzie może siedzieć usterką?

 • #2 04 Sty 2017 19:21
  Cyrculator
  Poziom 11  

  Witam! Najczęściej przyczyną takiego zachowania są uszkodzone tranzystory IGBT oraz kilka innych elementów które się uszkadzają w momencie zwarcia tranzystorów. Najlepiej jakbyś udostępnił zdjęcie tego modułu mocy który zasila te pola.

 • #4 05 Sty 2017 19:07
  Cyrculator
  Poziom 11  

  Czy to był transoptor sterujący tranzystorem IGBT czy izolacja optyczna magistrali? Skąd wiesz, że był uszkodzony, widać to było czy go mierzyłeś?
  Piszesz po oględzinach, ale czy pomiary robiłeś? Chodzi o pomiary omomierzem (na zakresie testu diody) tranzystorów i mostka gretza. Jesli nie wiesz jak to się robi to napisz. Jeśli poleciał transoptor sterujący tranzystorem IGBT to zapewne ten i drugi z nim w parze tranzystor zwarł powodując także uszkodzenie mostka, a tym samym brak napięcia zasilania na tej całej płycie. Czy sprawdzałeś napięcia na mostkach?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME