Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automation Studio B&R połączenie ze smartfonem poprzez VNC

fanzelito 09 Sty 2017 21:48 411 4
 • #1 09 Sty 2017 21:48
  fanzelito
  Poziom 2  

  Witam wszystkich!
  Robię mały projekt a Automation Studio na sterowniku B&R, aktualnie testuje go ciągle na komputerze z użyciem VNC-viewera. Od jakiegoś czasu próbuje uruchomić wizualizację na smartfonie z użyciem vnc-viewera ale niestety bezskutecznie. Proszę o jakieś porady o czym mogłem zapomnieć w ustawieniach.

 • Pomocny post
  #2 09 Sty 2017 22:58
  Zgoodie
  Poziom 21  

  Moze wpisz w polaczeniach IP: Numer portu = 5900
  Ja testowalem te sterowniki z powodzeniem na smartfonach i wszystko dziala.
  Poza tym czy vnc pokazuje blad typu "conection refused" czy tylko nie widzisz wizualizacji? w tym drugim przypadku moze byc problem z rozdzielczoscia

 • #3 10 Sty 2017 11:46
  fanzelito
  Poziom 2  

  Zacząłem zmieniać pewne ustawienia i napotkał mnie poważniejszy problem. Aktualnie nie mam dostępu do wizualizacji z poziomu vnc również komputera. VNC żąda hasła do autoryzacji a w projekcie opcja physical view -> ETH (configuration) -> VNC server -> password -> authentication jest zaznaczona na off. Rebuildowałem cały program użyłem opcji create compact flash a vnc ciągle wymaga hasła. Pozostawienie pustego pola również nie powoduje dostępu do wizualizacji.
  Do połączenia z poziomu komputera używam IP ustawionego w Device parameters -> IP address czy w przypadku połączenia przez sieć używam tego samego? Gdzie ustawić adres zewnętrzny abym mógł skorzystac z VNC w smartfonie? W VNC servers port jest cały czas 5900
  Proszę o odpowiedź, zbliża się czas oddania projektu dyplomowego myślałem, że mam już dopięte wszystko na ostatni guzik oprócz właśnie połączenia z telefonem, a tutaj spotkała mnie ta niemiła niespodzianka z niemożliwością dostępu również z poziomu PC.

 • Pomocny post
  #4 10 Sty 2017 12:22
  Zgoodie
  Poziom 21  

  Jesli podeslesz na priv projekt albo linka do pobrania to moge po poludniu rzucic okiem. Ewentualnie sprobuj hasla "111"

 • #5 10 Sty 2017 12:34
  fanzelito
  Poziom 2  

  Konieczne było ustawienie hasła autoryzacyjnego w VNC a więc nie miało to nic wspólnego z projektem, zdziwiło mnie to gdyż wcześniej działało bez tego typu ustawień. Problem obecnie wygląda tak, że VNC zamiast z wizualizacją łączy się z moim pulpitem.

  EDIT. powodem połączenia z pulpitem było uruchomienie VNC server, który udostępniał mój pulpit. Odznaczyłem tą opcję i połączenie z wizualizacją z poziomu PC znowu jest możliwe. Ciągle jednak pozostaje problem z dostępem poprzez smartfon.

 
Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson