logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TEKA HA 850 - Wyłącza się po nagrzaniu (do stanu używalności powraca po 2h)

lewy2508 10 Sty 2017 08:28 1746 1
REKLAMA
  • #1 16187634
    lewy2508
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witam,

    Piekarnik działał prawidłowo. W upalne dni po nagrzaniu potrafił się wyłączyć. Serwisant stwierdził, że grzałka termoobiegu robi zwarcie i należy ją wymienić. Po odłączeniu grzałki (nie wymianie) problem wciąż występuje, więc Pan "znawca" źle usterkę zdiagnozował a od tamtego czasu nie ma z nim kontaktu. W tej chwili piekarnik nagrzewa się do wyznaczonej temperatury i po 10-15 minutach wyłącza się. Do stanu używalności powraca po kilku godzinach. Przez ten czas zegar i diody na panelu zaczynają świecić co kilka minut, później coraz częściej, w końcu praktycznie na stałe "mrugają". Zwykle pod koniec tego "procesu", gdy zegar i panel podświetla się światłem stałym (nie mrugającym) wyłączam zasilanie i włączam ponownie - po tej czynności mogę korzystać zwykle z piekarnika ponownie. W trakcie "powracania" czasami słychać jakieś "piki", piekarnik wydaje krótkie dzięki.

    Macie jakieś typy, co może być nie tak?

    Na załączonym obrazku wskazuję na kabelki, które odłączałem w celu wyłączenia grzałki termoobiegu (zgodnie z informacją przekazaną przez serwisanta, nie wiem czy słusznie):

    TEKA HA 850 - Wyłącza się po nagrzaniu (do stanu używalności powraca po 2h)


    Poniżej filmik przedstawiający panel urządzenia w trakcie powracania do stanu używalności:



  • REKLAMA
  • #2 16189984
    walker17
    Poziom 12  
    Posty: 80
    Pomógł: 6
    Ocena: 27
    Ja bym zaczął sprawdzenia zabezpieczenia termicznego, ale ta naprawa zależy od tego jaką dysponujesz wiedzą i sprzętem.
REKLAMA