Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Teka HX-760 - nie uruchamia się

zigulec444 02 Jan 2019 21:06 996 4
    zigulec444
    Level 9  
    Koledzy,
    piekarnik w zabudowie Teka HX-760.
    Objawy awarii: po wybraniu funkcji piekarnika nie uruchamia się i nie zapala się lampa w jego wnętrzu. Po włączeniu pokrętła temperatury piekarnik nie reaguje. Nie reaguje ani na wybór funkcji ani na ustawienie temperatury. Nie świeci się ikonka wzrostu temperatury oraz oświetlenie wewnętrzne.

Piekarnik oddałem do autoryzowanego serwisu Teka, gdzie został po 4 tygodniach sprowadzony nowy programator funkcji. Po odbiorze piekarnika uruchomiłem w domu na 1 minutę i objawy z przed naprawy wróciły.

Do kuriozalnej sytuacji doszło dziś. Zabrałem po raz drugi piekarnik do serwisu, gdzie po podłączeniu do gniazdka zaczął działać bez problemu. Włączałem i wyłączałem działał przez zarzutu. Wyszedłem w serwisie na .....
    Po przyjechaniu do domu podłączyłem piekarnik. Uruchomił się i nagrzał do 180 stopni. Wyłączyłem. Po 30 minutach włączyłem i znów nie działa.

Zastanawiam się czy w serwisie płynie w gniazdku królewski prąd czy gdzie jest problem?
    Kasa wydana za programator funkcji a de fakto urządzenie nie pracuje właściwie.

Macie jakiś pomysł?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bajer1
    Level 27  
    Witam
    A jak podłączony do prądu normalnie wtyczka gniazdko ???
    A odkurzacz podłączyć do gniazdka działa może w gniazdku coś nie łączy albo dalej w puszkach bezpieczniki ???
    zigulec444
    Level 9  
    niestety pod gniazdko podpięte są inne urządzenia. Wszystko jest ok. Robiłem pomiar wszystko jest ok.
    bajer1
    Level 27  
    Witam
    Jeżeli z zasilaniem wszystko ok to tylko rozkręcić i szukać w środku ,zegar ustawiony ?.
    zigulec444
    Level 9  
    tak wszystko ustawione