Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Passat B6 1,9 TDi 2006 Gaśnie na mrozie

10 Sty 2017 12:37 687 8
  • Poziom 5  
    Witam,
    Problem pojawia się tylko podczas ujemnych temperatur. Nie ma znaczenia czy jest to -2 czy -20 stopni.Po odpaleniu samochodu silnik pracuje około pół godziny na postoju lub daje się przejechać od 5 do 10 km. Po tym okresie silnik gaśnie. Ponowne uruchomienie jest niemożliwe. Akumulator jest nowy i rozrusznik kręci dobrze. Po zdjęciu pokrywki filtra paliwa widać że silnik zużył całe paliwo z filtra. Po zalaniu porcji ON do filtra silnik udaje się odpalić i zazwyczaj już nie gaśnie. Wymiana filtra nic nie pomaga. Brakuje jakiejkolwiek prawidłowości. Przy - 20 potrafi odpalić i nic się nie dzieje a przy -2 zgaśnie. Lub na odwrót. Lub też problem wcale się nie pojawia. Tej zimy (dziś) pojawił się po raz drugi.
    Każdej zimy pojawia się średnio 3 razy (od 7 lat). Czy ktoś wie co może być przyczyną, bo rozbieranie filtra i dolewanie ON na skrzyżowaniu, w zimie i w nocy jest delikatnie uciążliwe :D ?
  • Poziom 27  
    Czyli krzepnie paliwo w przewodach po drodze do filtra. Zastosować dodatki do paliwa które nie dopuszczają do wytrącania się parafiny plus absorbują w sobie wodę i będzie ok.Ja tak robiłem przez 10 lat mając diesle i nie miałem kłopotów.
    W hurtowaniach z olejami jest wybór i tylko popytać co się chce.
  • Poziom 16  
    Witam. Dobierz się jeszcze do smoka w zbiorniku. Zapewne w dużej części jest zakitowany i niewielki mróz może powodować zator na ssaniu ze zbiornika. Po dolaniu paliwa do filtra (a robisz to po półgodzinnej pracy) silnik nadal pracuje i... dostarcza ciepłą ropę do zbiornika, która rozpuszcza parafię zatykającą smok. I tyle. Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Co do dodatków do paliwa to próbowałem już rożnych ale nie pomogło. Rzeczywiście wygląda jakby ciepłe paliwo z przelewu po jakimś czasie rozpuszczało parafinę albo wodę. Nie wiem tylko jak się dobrać i do czego.
  • Poziom 16  
    Ten twój b6 to variant? Jeśli tak to wyciągaj podłogę z bagażnika i jak dobierzesz się do blachy to masz tam okrągły włazik do baku. O szczegółach musisz poczytać na necie, b6 nigdy nie miałem, ale czy to w pasku b5 czy też audi b7 wyjęcie tego nie sprawia problemu. Powodzenia i napisz czy pomogło. U mnie w obydwu przypadkach były zaklejone takim czarnym masłem.
  • Poziom 28  
    W bagażniku pod wykładziną powinna znajdować się okrągła klapka a pod nią pokrywka
    z rurkami odkręcisz ją i wyczyścisz.
  • Poziom 5  
    Jutro zobaczę i napiszę
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    padła pompa paliwa w zbiorniku. po wymianie nie zamarza nawet przy -20