Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria zmywarki bosch spv40e20 - Szukam info odnośnie mojej zmywarki

11 Sty 2017 10:32 1626 2
  • Poziom 1  
    Witam, od kilku dniu poszukuje informacji odnośnie awarii mojej zmywarki. Po krotne napisze ze zmywarka po włączeniu wypuszcza trochę wody po czym wydaje mi sie ze trochę pobiera następnie zaczyna piszczeć a po otwarciu świecie sie (swieci stale - nie mruga) kontrolka z kranem. Po przeczytaniu wielu postów doszedłem do wniosku ze może to być wina wody w "misce dolnej" gdyż kanał odpływowy i dopływowy są drożne. Po wyjęciu zmywarki z zabudowy okazało sie ze jest rzeczywiście woda lecz w zbiorniku który jest przymocowany do ściany.
    Niestety nie mogę znaleźć nic o tym konkretnym modelu zmywarki. Czy woda ma tam być? Jeżeli nie to jak ja usunąć? W załączeniu zdjęcie zbiornika.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Mam nadzieje ze ktoś spotkał sie z czymś takim i sobie poradził 😊
  • Poziom 1  
    Hej,

woda w zbiorniku po lewej stronie powinna byc - jest to prawidlowe. Usterka informuje o pojawieniu sie wody na dole zmywarki - jest tam taki plywak, ktory sie unosi jak naleci troche wody i wtedy pojawia sie ten blad. Musisz patrzec z boku od strony gdzie nie ma tego zbiornika (najlepiej poswiecic lampka) skad wydobywa sie wyciek,
  • Poziom 1  
    Witam. Co w końcu było przyczyną w/w usterki? U mnie po włączeniu na początku wyrzuca resztki wody po czym pobiera. Z tym, że pobiera przez kilka sekund i o wiele za mało niż powinna. Następnie po chwili wyrzuca tą "marną ilość", którą pobrała i piszczy. Po otwarciu świeci kranik. Spód zmywarki suchy. Przepływomierz - podczas poboru obracają sie łopatki, a mierząc miernikiem "przejście" na nim reaguje impulsowym pikaniem. Niby działa ale nie jestem jego na 100% pewien. Proszę o pomoc!