Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacze operacyjne z Aliexpress - trzymają parametry?

JanuszM 28 Sty 2017 21:25 1359 9
  • #1 28 Sty 2017 21:25
    JanuszM
    Poziom 17  

Chciałem zakupić kilka(naście) nietanich wzmacniaczy operacyjnych.
    Boję się jednak, że przyjdą z napisami OPA2277 a strukturę krzemową będą miały od uA741.
    Kiedy kupuję układ cyfrowy, to albo działa albo nie. W układzie analogowym parametry nie tak łatwo zmierzyć i może minąć wiele czasu i nerwów, zanim zorientuję się że padłem ofiarą oszustwa.

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Jakie jest wasze zdanie?

• Pomocny post
    #2 28 Sty 2017 23:00
    XnIcRaM
    Poziom 17  

Nie ma znaczenia czy kupisz w PL czy w Chinach w jednym i w drugim przypadku możesz trafić na elementy kiepskiej jakości jednak kupując na Aliexpress można dosyć łatwo odzyskać pieniądze jeśli nie będziesz zadowolony z zakupu. Z własnego doświadczenia wiem że poziom bezpieczeństwa zakupów w serwisie Aliexpress jest kilkukrotnie wyższy od zakupów na Allegro czy też w sklepie "na rogu". Towar zakupiony na Aliexpress a nie zgodny z opisem/nie trzymający parametrów = zwrot kasy. Wadą zakupów na Aliexpress jest jedynie czas oczekiwania.

• #3 28 Sty 2017 23:07
    JanuszM
    Poziom 17  

Cytat:
    w PL czy w Chinach w jednym i w drugim przypadku możesz trafić na elementy kiepskiej jakości

Robiąc zakupy w TME czy Farnellu, ryzyko kupna podróbki spada prawie do zera.
    Nie wiem czy zwrócą mi z Aliexpress $$ jak napiszę, że napięcie niezrównoważenia powinno wynosić 0,000015V a pomiar wykazuje 0,0005V.

• Pomocny post
    #4 28 Sty 2017 23:18
    XnIcRaM
    Poziom 17  

Nie ma ryzyka nie ma zysku :)

Jeśli z opisu/noty katalogowej wynika że napięcie niezrównoważenia powinno być nie większe niż 0,000015V a twój pomiar wykaże co innego, będzie wykonany odpowiednim sprzętem pomiarowym i będziesz mógł go udokumentować (choćby robiąc telefonem film z pomiaru) to według mnie $$ odzyskasz bez problemu.
    Ważne abyś przed zakupem upewnił się że kupujesz odpowiednia wersję układu (czasami wymaga to uprzedniego kontaktu ze sprzedającym) musisz też pamiętać że w przypadku zwrotu $$ nikt nie zwróci ci kosztów prowizji banku (jeśli takową zapłacisz) możesz też stracić lub zyskać w wyniku zmiany kursu $

Jeśli jednak masz w kraju PEWNE źródło i zależy ci na czasie to kupuj lokalnie.

Osobiście wielokrotnie kupowałem na Aliexpress (głównie elementy elektroniczne) i jak na razie jestem w 100% zadowolony choć nie zawsze towar był zgodny z moimi oczekiwaniami.

• Pomocny post
    #5 29 Sty 2017 20:58
    WojcikW
    Poziom 38  

XnIcRaM napisał:

Osobiście wielokrotnie kupowałem na Aliexpress (głównie elementy elektroniczne) i jak na razie jestem w 100% zadowolony choć nie zawsze towar był zgodny z moimi oczekiwaniami.
    Kolega jest mało wiarygodny, bo jak można być zadowolonym z towaru, który nie jest zgodny z oczekiwaniami?

• Pomocny post
    #6 29 Sty 2017 21:19
    eurotips
    Poziom 33  

Kolega wcale tego nie napisał że 100% towaru było ok, napisał że jest 100% zadowolony z Portalu, ja mam podobne zdanie,kilka razy dostałem z Ali chłam (np LM338K) ale nikt nie robi żadnych problemów ze zwrotem kasy. A spróbuj odzyskać kasę w dowolnej firmie w Polsce, nawet tej renomowanej, wydasz tylko kasę za odesłanie a potem czekaj tatka latka. Przykładu nie podam bo po sądach już swoje się odciągałem za to że wcześniej napisałem niż pomyślałem.

• #7 29 Sty 2017 23:37
    WojcikW
    Poziom 38  

W moim przypadku 100% towaru było ok. To na ile procent powinienem być zadowolony? Na 200? Fakt, części zamawiam sporadycznie w TME. Obawiam się, że Aliexpress działa na zasadzie "uda się lub się nie uda". Wciskają tandetny towar a pewnie tylko co tysięczny klient decyduje się na zwrot. Zwrot towaru jest wkalkulowany w tą metodę sprzedaży.

• #8 30 Sty 2017 16:28
    XnIcRaM
    Poziom 17  

WojcikW napisał:
    XnIcRaM napisał:

Kolega jest mało wiarygodny, bo jak można być zadowolonym z towaru, który nie jest zgodny z oczekiwaniami?

W 100% jestem zadowolony z zakupów na Aliexpress z towaru nie zawsze jednak zawsze bez najmniejszego problemu dostałem zwrot pieniędzy jeśli towar był niezgodny z opisem. Najważniejsze na Aliexpress jest to że to klient jest najważniejszy i bardzo ale to bardzo jestem zadowolony z tego modelu sprzedaży. Większość osób które mają niemiłe doświadczenia z zakupów w Chinach świadomie kupują podróbki, nie znają angielskiego i/lub niewiedzą że można uzyskać zwrot pieniędzy (to nie Allegro) albo też kupują towar z Chin przez pośredników z Allegro.
    Zwykle zerowe koszty przesyłki, bardzo wysokie bezpieczeństwo zakupów (wielokrotnie wyższe od zakupów w kraju) a także zwykle bardzo atrakcyjne ceny to powody które doprowadziły wręcz do mojego uzależnienia od serwisu Aliexpress :)

• #9 02 Lut 2017 11:59
    JanuszM
    Poziom 17  

XnIcRaM napisał:

Zwykle zerowe koszty przesyłki, bardzo wysokie bezpieczeństwo zakupów [...] a także zwykle bardzo atrakcyjne ceny

Ja to wszystko wiem, pytanie jednak czy w scalaku z nadrukiem OPA2277 dostanę właśnie OPA2277 czy będzie to tylko nadruk na zwykłym LM358 ?
    Pytałem o doświadczenia i przypadki tego typu oszustw.

Kolega eurotips padł ofiarą właśnie takiego przekrętu.

@XnIcRaM

Zdarzyły Ci się zatrzymania przesyłek na cle?

• Pomocny post
    #10 02 Lut 2017 18:17
    XnIcRaM
    Poziom 17  

Oczywiście oszustwa się zdarzają jednak jak już pisałem, też mi się zdarzają (sporadycznie) jednak jak do tej pory nie straciłem pieniędzy. Jeśli nie spieszy ci się szczególnie kup 1szt, sprawdź i jak będzie ok to zamów u tego samego sprzedawcy kolejne :)

Co do zatrzymania przesyłek na cle, to owszem zdarzyło mi się raz i musiałem zapłacić VAT (23%) oraz "drobne" opłaty celne. Na Aliexpress robię zakupy od 2013 roku, w ciągu tych 3 lat otrzymałem ponad 100 przesyłek, większość to drobnica o wartości kilku dolarów ale były i takie po kilkadziesiąt a nawet kilkaset dolarów. Raczej nie ma żadnej reguły według której dałoby się stwierdzić kiedy będzie trzeba zapłacić podatek a kiedy nie, prawdopodobnie ryzyko zapłacenia podatku wzrasta jeśli korzystamy z usług DHLa czy podobnych firm kurierskich.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo