Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran po zainstalowaniu sterownikow karty graficznej.

gagaga93 28 Sty 2017 23:52 945 6
  • #1 28 Sty 2017 23:52
    gagaga93
    Poziom 12  

Witam mój komputer ma w sobie:
    procesor: intel pentium E5200 2x2,50GHZ
    ram: 2gb 333Mhz (no name chyba)
    grafika: nvidia geforce 210 1GB DDR3 64bit
    dysk: 320gb sata II
    płyta: gigabyte GA-945GZM-S2
    zasilacz: FORTRON PSP500-60APN

Problem sie zrobil sam zostawilem komputer z wlaczonym winampem przychodze i mam BSOD z komunikatem stop 0x00000116 nizej nvlddmkm.sys resetuje komputer lecz zaraz po zaladowani windowsa mam czarny ekran mysle sobie karta padla wkladam GeForce 9600 GT czyszcze komputer programem jak dobrze pamietam unistall drivers display instaluje sterowniki do 9600 gt uruchamiam ponownie i to samo co na geforce 210 z tym ze dostaje czasem BSOD z tym samym bledem. Zainstalowalem windowsa od nowa instaluje sterowniki do grafiki i nadal to samo jak tylko skonczy sie ladowac windows natychmiastowo czarny ekran i nic wiecej. Obie karty dzialaly wczesnisj nie bylo z nimi zadnych problemow komputer rowniez mial dosc niskie temperatury grafika nie przekraczala 56stopni podczas grania. Czy dobrze obstawiam ze uszkodzona plyta badz wejscie pci express?

Przepraszam ze bez polskich znakow lecz pisze z telefonu jesli przywroce do zycia komputer postaram sie poprawic to.

0 6
  • Zasilacze Ups
  • Zasilacze Ups
  • #3 29 Sty 2017 00:56
    gagaga93
    Poziom 12  

Uruchamialem komputer na zintegrowanej grafice dzialal normalnie. Zasilacza nie podstawie poniewaz nie mam innego. Jeszcze zapomnialem wspomniec ze z 9600 GT byly male problemy po kupnie gdy zainstalowalem ja do komputera komputer tzn zanim bios zaczal sie ladowac zrestartowal sie kilka razy pozniej bylo okey lecz wydajnosc jej byla kiepska gorzej niz na GeForce 210 i aby Live For Speed nie mial lagow fps podrecilem procesor do 2.64ghz i problem znikal po jakims czasie dziwne rzeczy zaczely sie dziac mianowicie LFS znowu zaczal lagowac a wiec zagladam do biosu a tam fabryczne taktowanie podjrecam znowu na 2.64ghz zapisuje i gdy juz ma sie zaczac system ladowac nagle sie resetuje i wlacza wszystko jak normalnie z tym ze bios sie resetuje postanowilem ze nie bede sie meczyl i jakos 2 tygodnie temu badz 3 wrocilem do GeForce 210 i problem z resetowaniem biosu sie rozwiazal jak ustawilem 2.64ghz tak je mialem az do dzis bo zresetowalem bios recznie lecz to nie przynioslo zadnych rezultatow sterowniki do GeForce 210 takze od nowa instalowalem jak i na starym systemie win 7 jak i na tym co zainstalowalem kilka godzin temu win xp i dzieje sie dokladnie to samo. GeForce 9600 GT o dziwo byla rowniez troszke gorzej wydajna niz 210 co jest bardzo dziwne mysle ze to ona cos mi namieszala i teraz cos sie uszkodzilo. Nie mialem wczesniej artefaktow czy cos podobnego komputer takze czyszcze systematycznie procesor nawet po podkreceniu nie mial 25 stopni. Jeszcze gdy sterowniki wgram i gdy w momencie pojawienia sie czarnego ekranu zamiast ekranu zapraszamy karty tak jakby dzialaja bo wentylator zwalnia.

0
  • #4 29 Sty 2017 01:18
    Bogdan K
    Poziom 33  

Przed wykonaniem poniższych czynności sprawdź jakie są napięcia na zasilaczu, 5V,12V
    Wejdź do Biosu i wykonaj Default ustawień aby przywrócić domyślne fabryczne ustawienia, uruchom komputer na zintegrowanej karcie. Odinstaluj wszystkie sterowniki które były zainstalowane dla tych dwóch kart. Zamknij system i wstaw do slotu jedną z dwóch kart, uruchom komputer w trybie awaryjnym. Wykonaj restart komputera. Gdy system się załaduje pozwól aby kartę zainstalował jako domyślną VGA. Po restarcie zainstaluj sterownik . Mniemam że sterowniki do płyty głównej masz zainstalowane.

0
  • #5 29 Sty 2017 02:45
    gagaga93
    Poziom 12  

Prosze czytac co pisze? Sterowniki odinstalowywalem do czysta bo z poczatku myslalem ze to wlasnie ona sa przyczyna tego zachowania. System takze stawialem od nowa by upewnic sie ze nic sie nie dzieje w nim sterowniki do innych rzeczy sa zainstalowane jedynie czego nie mam jak aprawdzic to napiec zasilacza. Bios takze resetowalem do ustawien fabrycznych , spedzilem caly wieczor na szukaniu problemu w sterownikach wlasnie by zaoszczedzic czasu sobie jak i osoba ktore by musialy to czytac, ale racja nie sprawdzilem napiec na zasilaczu bo niestety multimetr polamany. Gniazdo pci e rowniez wyglada dobrze nie ma w nim odgniecionej blaszki czy czegos podobnego. Wszystko dziala do momentu w ktorym zainstaluje sterowniki do ktorejs z kart graicznych.

0
  • #6 29 Sty 2017 10:46
    Bogdan K
    Poziom 33  

Ja Kolego opisałem ci jak ja bym to zrobił, aby być pewnym dałbym karty do sprawdzenia w jakimś sklepie komputerowym. Ewentualnie pożyczyłbym sobie kartę na testy. Postawiałeś pamięć ram. Próbowałeś zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej. Najlepiej gdy pożyczysz sobie kartę do testów wtedy będziesz wiedział czy problem występuje w kartach , czy też masz załatwioną płytę główną.

0
  • #7 30 Sty 2017 16:50
    gagaga93
    Poziom 12  

Zasilacz sprawny w innym komputerze dziala bez zarzutu czyli nic innego jak uszkodzona plyta glowna.

0