Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 6L - Zablokowane drzwi przednie pasażera.

29 Sty 2017 10:58 11283 5
  • Poziom 17  
    Witam.
    Drzwi prawe przednie po zamknięciu nie można w żaden sposób otworzyć. Samochód jest wyposażony w fabryczny zamek centralny. Klamka zewnętrzna nie posiada wkładki na kluczyk, natomiast pociąganie za uchwyt od środka pojazdu nić nie daje. Nie można zdjąć boczków drzwi, bo śruby są dostępne dopiero po ich otwarciu.
    Pozdrawiam, proszę o poradę.
    Endriu.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    AndM napisał:
    Nie można zdjąć boczków drzwi, bo śruby są dostępne dopiero po ich otwarciu.

Możesz wskazać miejsca gdzie są śruby dostępne po otwarciu drzwi ?
    Seat ibiza 6L - Zablokowane drzwi przednie pasażera. Seat ibiza 6L - Zablokowane drzwi przednie pasażera.

Trzeba zdemontować fotel i nie ma problemu.
  • Poziom 17  
    Witam ponownie.

Śruby są na samym dole i na zamkniętych drzwiach schowane za progiem.

Dodano po 10 [minuty]:

Witam. Seat ibiza 6L - Zablokowane drzwi przednie pasażera.

Po demontażu fotela jest dojście.
    Zawsze można wyrwać.
    Używana tapicerka to ok. 50 PLN więc żadna strata.

To się nie zablokowało "nagle", były już wcześniej problemy z tym zamkiem ?
  • Poziom 17  
    Tak, pojawiały się wcześniej takie problemy,że drzwi prawe nie zamykały się z pilota i tylko mogłem je zamknąć przyciskiem ogólnym, który jest umieszczony na drzwiach kierowcy. W tej chwili drzwi kierowcy zamykają się pilotem, ale czasami muszę je otwierać z kluczka bo nie reagują na pilot. Rok wcześniej jak nabyłem ten samochód na drzwiach od kierowcy jest dioda LED, która powinna migać po zamknięciu i był z nią problem, że nie migała po zamknięciu drzwi, oraz nie zapalała się lampka w kabinie po ich otwarciu. Rozebrałem zamek i okazało się, że to była winna mikrostyku, który jest w zamku. Po naprawie wszystko działało, aż do tej pory.
    Pozdrawiam.
    ęndriu

AndM napisał:
    Rozebrałem zamek i okazało się, że to była winna mikrostyku, który jest w zamku. Po naprawie wszystko działało, aż do tej pory.

... i dlatego ja zawsze proponuję wymianę zamka na nowy.
    Zabawy z naprawą dużo a nowy zamiennik dobrej jakości to niecałe 150zł.
    Koszt wymiany jest taki sam jak przy naprawie zamka.
    Niestety bardzo często naprawa jest nieskuteczna lub wystarcza na kilka miesięcy.