Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Daewoo Espero - Gaśnie po kilku sekundach na benzynie

29 Sty 2017 21:59 636 11
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z odpaleniem na benzynie. A dokładnie mówiąc silnik odpala i gaśnie po wejściu na około 2000 obrotów. Przy ponownej próbie to samo. Na gazie "chodzi" dobrze . Problem nie jest stały. Czasem odpali i pracuje bez zarzutu.
    Silnik 1,5 16 V
    Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    Witaj,chyba się kończy pompa paliwa.
  • Poziom 7  
    Pompa nowa.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    Przekaznik pompy sprawdzałeś,filtr paliwa był wymieniany-może jest w nim woda która zamarza i blokuje przepływ paliwa.
  • Poziom 7  
    Nie ma znaczenia temperatura otoczenia. Pompa paliwowa pracuje. Zastanawiam się czy to nie komputerek wariuje albo jakiś czujnik. Wygląda to tak jakby komputer przygotowywał silnik no rozruchu a potem nie wiedział że pracuje silnik. Wypala tak jakby paliwo z pierwszego podania. Czujnika położenia wału nie ma w espero. Jest coś podobnego?
  • Poziom 33  
    Na pewno jest czujnik ciśnienia pompy,może to on fixuje.
  • Poziom 14  
    Czujnik ciśnienia pompy ? To nie te lata ....nie ma go w tym aucie ...
  • Poziom 23  
    Jeśli masz narzędzia to podłącz zegar i obserwuj co się dzieje z ciśnieniem paliwa , co pokazuje MAP po zapłonie i na wolnych obrotach?
  • Poziom 38  
    Sprawdź błędy i zobacz czy immobiliser nie blokuje.
    Pali się kontrolka silnika ?
    Włóż diodę LED na 12V we wtyczkę jednego z wtryskiwaczy, i popatrz czy błyska gdy silnik gaśnie. Od bidy może być mała żaróweczka, ale będzie niemrawo mżyć.
    Słyszysz czy pompa pracuje gdy kręcisz silnikiem ? Sprawdź to kontrolką z żarówką, podpinając się przy pompie paliwa, lub przekaźniku pompy pin 30 wg schematu.
    Masz lpg, emulator lub przekaźniki nie odcinają wtryskiwaczy ?
  • Poziom 7  
    Immobilisera nie na. Emulator podłączałem. Przełącznik tez. Bez zmian. Wyjąłem przekaźnik pompy i też nic. Silnik zapala na kilka sekund i gaśnie .
  • Poziom 38  
    Uu, pilnujesz :)
    Pewnyś immobilisera ? Co z tymi kilkoma błędami co je możesz mieć ?
    -@Jacek@- napisał:
    Emulator podłączałem.
    Raczej trzeba by go odłączyć, zewrzeć rozcięcie i przywrócić fabrykę bez lpg.
    -@Jacek@- napisał:
    Wyjąłem przekaźnik pompy i też nic
    Pali bez ? Czujnik ciśnienia oleju masz 4pin ?
    Odpowiedź na inne pytania ?
  • Poziom 7  
    Niestety problem dalej istnieje. Czasem jest wszystko ok, innym razem gaśnie po kilku sekundach. Tylko szybkie naciśnięcie pedału przyspieszenia pozwala na przełączenie na gaz i pracę silnika.