Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] RICOH MP 5001 - zagniata kartki przy A3

serwis.urz.biurowych 04 Feb 2017 13:31 654 5
 • #1
  serwis.urz.biurowych
  Level 13  
  Mam problem z maszyną RICOH MP 5001 , zagniata, zaprasowuje mi kartki w formacie A3, przy A4 tego nie zauważam, już jednostronne A3 maja zagniecenia , przy dupleksie jest jeszcze gorzej.
  Zainstalowałem piec z innej maszyny która nie ma tej wady ale nie pomogło.
  Zauważyłem że gdy A3 jest pobierane z 1 kasety jest gorzej , natomiast np. z 3 kasety jest lepiej nawet czasem wychodzą kartki niezagniecione,
  Zagniecenie robi się dopiero od połowy kartki A3 aż do jej końca, początek nigdy nie jest zagnieciony, zawsze tylko końcówka kartki zaraz za jej mniej więcej połową,
  Nie przełożyłem jeszcze pieca do innej maszyny żeby zobaczyć czy jednak piec ma w sobie tą wadę.
  Może ktoś z kolegów robi więcej tego modelu i też macie takie przypadki, wysłucham każdą wskazówkę.
  załączam skan takiej kartki, ołówkiem zaznaczyłem miejsce gniecenia, zawsze wygląda ono prawie identycznie i zawsze w tym miejscu.
 • #2
  piwos
  Level 24  
  Sorry kolego! Najpierw piszesz że przełożyłeś piecyk z innej która chodzi ok, potem że jeszcze nie :-o Się zgubiłem :D :roll: Może ci papier z podajnika krzywi już na drodze na transporcie? Czasem tulejki się zużyją szybciej i kartka potrafi się jedną stroną ciągnąć mocniej Na przykład na wysokości wejścia lub rejestracji Wtedy w utrwalanie już tak kartka wchodzi. Ja kiedyś miałem niedomkniętą klapkę z jednej strony Też się papier krzywił Popękana była część plastików
  Ponieważ A3 od A4 jest po prostu dłuższe, przypuszczam że ci zatrzymuje na dole i ciągnie górą Stąd pewnie gięcie. Narka :-)
 • #3
  serwis.urz.biurowych
  Level 13  
  napisałem że przełożyłem dobry piec z innej maszyny i nie pomogło , oraz że nie spróbowałem włożyć tego mojego pieca do drugiej maszyny żeby zobaczyć czy wada się przeniosła razem z piecem do innego urządzenia.
  Maszyna ma 200 tyś przebiegu, coś za wcześnie na tulejki w rejestracji, ale może to i dobry trop.
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  A papier równo ułożony i dobrze podociskany prowadnicami w kasetach ? To najczęściej spotykana przyczyna tej usterki.

  C.
 • #5
  gapcio66
  Level 10  
  Stawiam na rejestrację, walczyłem nie dawno z takimi przypadkami w MP 2851, wystarczyło dobrze wyczyścić wałki rejestracji.
  W drugiej Aficio 2018 kartki krzywiło ( obraz na A4 był bardzo krzywo ) a A3 gniotło i szarpało jeden bok w piecu. Poszła sprężynka dociskająca wałki rejestracji z jednej strony.
  Gapcio
 • #6
  serwis.urz.biurowych
  Level 13  
  pęknieta tuleja docisku rejestracji