Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Suszarka Electrolux EDP12074PDW - Przerywa suszenie, błąd EHE

04 Feb 2017 20:21 3054 6
  • Level 9  
    Witajcie.
    Mam suszarkę jak w temacie, wersja PNC: 916096942-00 i nie mogę sobie z nią poradzić.
    Suszarka suszy i w pewnym momencie są 3 krótkie sygnały, zatrzymuje się i wyświetla czas jaki był na początku programu. Czasami ponowne włączenie udaje się czasami nie. Czasami podziała 3 minuty, czasami 15, czasami 40, a czasami uda się jej praktycznie do końca wysuszyć.
    Błąd menu serwisowym to EHE - czyli jedna wielka niewiadoma.

Był serwisant z autoryzowanego Electroluxa, zrobił kilka testów i stwierdził, że moduł i chce 600 pln za to, a już skasował 120 pln. jakoś mu nie wierzę do końca. Zrobił niby kalibrację poszedł, włączyłem suszarke, a ona po minucie błąd.
    Jak poczyściłem trochę kanał w miejscu pod filtrem na puch to jakby zaczęła chodzić, ale nie na długo. Później przeczyściłem lekko papierem ściernym czujnik temperatury (na jego części był taki lekki biały nalot) i 2 suszenia zrobiła całe, później jedno prawie do końca.

Poczyściłem także różne styki przy module, ale nic nie jest zaśniedziałe.
    Myślicie, że to ten czujnik? Mam takie wrażenie, że jak jest bardziej załadowana to ma problem z suszeniem, czy jest to możliwe?

• Level 39  
    EHE - Line safety relais failure - awaria linii przekaźnika bezpieczeństwa
    - uszkodzona płyta główna
    - uszkodzony przekaźnik bezpieczeństwa
  • Level 9  
    Czy ten przekaźnik bezpieczeństwa to jest jakaś część do wymiany? Czy to jest część na płycie głównej, którą można przelutować? Czy po trzeba wymienić moduł/płytę główną?
    Widziałem, że jest możliwość zakupu płyty głównej za około 220 pln do tego modelu, ale jest napisane, że nie jest zaprogramowana. Co z taką płytą później się robi?
  • Level 9  
    Czy jest szansa na pomoc?

• Level 39  
    Nie ma możliwości naprawy modułu z takim błędem. Moduł do wymiany.
    Nieskonfigurowany moduł, programuje serwis.
  • Helpful post
    Level 20  
    Witam.
    Wystarczy wymienić przekaźnik lub zimne luty (największy na module).
  • Level 9  
    Dokładnie tak, zrobione zimne luty już 2 lata temu i wszystko działa do tej pory, suszarka chodzi po 10 razy tygodniowo.