Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Skrypt wsadowy, uruchamiający aplikację przy połączeniu z internetem

05 Lut 2017 20:09 423 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym, żeby Windows po wykryciu, że ma połączenie z internetem, uruchomił jakąś aplikację (.exe). Chodzi mi o jakiś skrypt wsadowy, kombinowałem, jak to można zrobić, ale nie mam pomysłu i nie wiem, czy w ogóle da się to zrobić?
    Czy da się to zrobić w skrypcie? Jeśli tak, to, jak? Proszę o sugestie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za sugestię, niestety muszę zrobić to z poziomu cmd, bez okienek. Wiem, że Task Scheduler da się obsługiwać w konsoli poleceniem schtasks, według podanych przez Ciebie wskazówek wykombinowałem takie polecenie:
    Code:
    schtasks /Create /SC ONEVENT /MO "*[System[Provider[@Name='Microsoft-Windows-NetworkProfile/Operational'] and EventID=10000]]" /TN "Test" /TR "C:\Users\user\Desktop\test_app.exe" /F

Jednak po jego wywołaniu konsola wywala błąd, że nie znaleziono określonego kanału. Co tutaj jest źle?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sprawdz takie polecenie:
    schtasks /Create /SC ONEVENT /MO "*[System[Provider[@Name='Microsoft-Windows-NetworkProfile/Operational'] and EventID=10000]]" /EC Security /TN "Test" /TR "C:\Users\user\Desktop\test_app.exe" /F
  • Poziom 10  
    Niestety, ta komenda, którą podałeś nie zadziałała, tak jak powinna, ale wykombinowałem takie polecenie:
    Code:
    schtasks /Create /SC ONEVENT /MO "*[System[Provider[@Name='NetworkProfile'] and EventID=10000]]" /EC Microsoft-Windows-NetworkProfile/Operational /TN "Test" /TR "C:\Users\user\Desktop\test_app.exe" /F

Niby wszystko dodało się poprawnie i po mojej myśli, ale mimo to aplikacja dalej nie uruchamiała się po połączeniu z internetem. Natomiast znalazłem trochę inny sposób, żeby to zrobić, ustawiłem najpierw wszystko na wirtualnej maszynie z Win 7 według podanego przez Ciebie poradnika i eksportowałem to zadanie do pliku .xml . I później importowałem je z tego pliku poleceniem:
    Code:
    schtasks /Create /XML nazwa.xml /TN nazwa

Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany więc zamykam temat.