Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką drukarkę laserową ze skanerem, DUPLEX, złączem sieciowym wybrać?

paula0101 07 Feb 2017 12:41 1167 5
    paula0101
    Level 14  
    Witam,

proszę o poradę. Aktualnie potrzebuję zakupić 4 urządzenia: dwa skanery oraz dwie drukarki nabiurkowe do firmy.

Wymagania:

drukarka: laserowa, mono, duplex automatyczny, złącze sieciowe, miesięczne obciążenie około 15 tys. wydruków, szybkość wydruku około 30-40 str./min.
    skaner: z automatycznym podajnikiem oraz skanerem płaskim (szyba). Mile widziany automatyczny skan dwustronny, szybkość skanowania ("szybki" - nie bardzo mam się do czego odnieść, myślę, że te 20-30 str. mono/min mogłoby być), niewymagana opcja druku, niewymagane złącze sieciowe. Czyli sam skaner.

Budżetu jako takiego nie mam ustalonego, myślę że każdą rozsądną opcję da się przepchnąć.
    Póki co korzystamy z Brotherów HL-5450dn na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych, niestety niektóre szwankują (brudzenie, gniecenie papieru) przez co należy dokupić coś na zapas do podmiany, gdy dany Brother jest serwisowany.
    Ze skanerów skłaniam się ku temu: http://www.centrumdruku.com.pl/xerox/documate_3220.cd

Czy ktoś jest w stanie doradzić mi coś mało awaryjnego, nieskomplikowanego i opłacalnego w użytkowaniu?
    piwos
    Level 24  
    Rozumiem ideologię że skanery oddzielnie i drukarki oddzielnie - Dość rozsądne Jak się drukarka wysypie czy ma przestój na brak materiałów skaner działa :D :spoko:
    Nie mamy chyba zbyt wielu doświadczeń z autonomicznymi skanerami bo:
    - firmy drukarkowo kopiarkowe mało ich sprzedają
    - skanery autonomiczne nie psują się tak często jak wielofunkcyjne

Jedyne co mogę doradzić to w innym ideologicznie tonie U. Wielofunkcyjne kolorowe (laser)
    Skaner pełnokolorowy sieciowy po: smb lub do maila z podajnikiem dwustronnym, i dupleksem do tego druk sieciowy A4, A3 Jak drukujesz czarnobiałe na takich urządzeniach toner czarny głównie schodzi Ale jak się takie urządzenie zużywa (uwaga! - drukując tylko czarno białe druki) to i inne części oraz materiały się zużywają (np transfer, fuser itd) Tu wielość marek i modeli Firma dla której robię głównie pcha Konica Minolta i Kyocera To najbardziej stabilne chyba sprzęty więc kłopotu z gwarancjami mało (Z Minolty najwięcej sprzedają np: C203, C253, C220, C224, C308) Jakoś to chodzi i nie ma z tym tak wiele kłopotów Skanery z podajnikami oryginałów mają super! Kyocery są fajne ale nie trawią alternatywnych materiałów. Koszty materiałów i serwisu (części) w Kyocerze szybują po sufitach i to trzeba mieć na uwadze!
    paula0101
    Level 14  
    Dziękuję za odpowiedzi.

Tak, dostałam propozycję dzierżawy urządzeń od Ricoha. Ceny są przystępne i nie powiem, żeby taka opcja nie była kusząca choćby z powodu serwisu po ich stronie, jednak specyfika stanowisk na których urządzenia będą pracowały wymaga, aby drukarka i skaner były osobnymi urządzeniami, a ich gabaryty były mniejsze niż oferowane modele (MPC 3004SP oraz MP 3054SP).

Teraz za skanery służą tutaj urządzenia Dell 2135cn, jednak raz: zajmują dużo miejsca, dwa: niektóre zacinają papier z podajnika co wywołuje frustrację pracowników i niszczy ważne dokumenty. Stąd decyzja, że zamiast serwisować to co mamy, można by dokupić ze dwa nowe urządzenia i zobaczyć co mogą zaoferować.
    Jeśli nawet kupimy w ramach skanera kolejne urządzenia wielofunkcyjne to i tak opcja drukowania nie będzie w nich używana, więc koszty druku można pominąć. To samo z drukiem sieciowym. Skanery są urządzeniami lokalnymi. Kyocery przerażają cenami.
    Kolejne poszukiwania wyłoniły nowe znaleziska. Może jakieś opinie odnośnie tych urządzeń?:
    http://www.brother.pl/printers/all-in-one-laser/mfc-8950dw
    http://www.ricoh.pl/products/multifunction-pr...-white/aficiomp301spf.aspx?view=specification

Jeśli ktoś jeszcze ma styczność z efektywnym skanerem dwustronnym o niewielkich gabarytach to proszę podzielić się opinią.
    zen3x
    Level 33  
    W mojej pracy zakupiliśmy kilka sztuk skanera Canon imageFORMULA DR-M140, zastąpił on wysłużone już skanery Fujitsu fi-6010N. Choć nadal używamy w przypadku dużej ilości arkuszy do zeskanowania fi-7260 lub Fujitsu fi-6800.
    paula0101
    Level 14  
    zen3x wrote:
    W mojej pracy zakupiliśmy kilka sztuk skanera Canon imageFORMULA DR-M140, zastąpił on wysłużone już skanery Fujitsu fi-6010N. Choć nadal używamy w przypadku dużej ilości arkuszy do zeskanowania fi-7260 lub Fujitsu fi-6800.

W sumie na produkty Fujitsu nie patrzałam, chętnie przejrzę ofertę. 3 na 4 produkty których używasz nie posiada funkcji skanera płaskiego. Dla mnie to obowiązkowe. Skaner płaski + podajnik.