Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu Unitec - Sześć wejść 4 żyły w parach. Jak podlaczyc

07 Lut 2017 18:00 777 12
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z podłączeniem domofonu Unitec. W ścianie 4 żyły. W nowej słuchawce 6 wejść. Masę i rygiel ogarnę. Nie mogę dojść gdzie mikrofon i wywołanie. Zdjęcia w załączniku. Proszę o wskazówki. Poprzedni to Fermax.
  • Pomocny dla użytkowników
    kowi76 napisał:
    Zdjęcia w załączniku.

Nie widać żadnych zdjęć.
    Bez zdjęć podpowiem, że unifon nowy 6 zaciskowy musi mieć zrobione dwa mostki żeby można było otwierać zamek. Innymi słowy od zacisków przycisku dwa mostki, jeden do masy a drugi do linii mikrofonowej.

Ps. Fermax-a znam a tego nowego unifonu Unitec nie i nawet nie mogę znaleźć w internecie.
  • Poziom 8  
    Podłączenie domofonu Unitec - Sześć wejść 4 żyły w parach. Jak podlaczyc Podłączenie domofonu Unitec - Sześć wejść 4 żyły w parach. Jak podlaczyc

Takie cudo.Kombinuje ale nie slychać kto dzwoni.Rygiel otwiera oraz nie slychać na zewnątrz.Niby jakies szumy ale głosu zero.
    W starym masz kolejno od lewej:

1 - elektrozaczep
    2 - mikrofon - biały
    3 - masa - niebieski
    4 - wywołanie - biały
    5 - masa (elektrozaczep po przecięciu zworki Z1 instalacja 6 żyłowa)
    6 - słuchawka - pomarańczowy

Jak widzisz przyłączone są jedynie cztery kabelki, bo na płytce jest zapewne nie przecięty mostek Z1 i dodatkowy mostek zrobiony z kawałka kabelka między zaciskami 1 i 2.

Podaj rozpiskę nowego, to zobaczymy jak go podłączyć.

Ps. Oznacz sobie jeden biały by je potem rozróżniać (bo są dwa).
  • Poziom 8  
    Po prawej od gory 1,2,3,4 koło styków 3,4 napis AC or DC 8-12V IN. po lewej od góry pusty zacisk D,następnie S ( sperren-zamek),niżej B(bolzen- rygiel)
    Obawiam się, że to unifon od jakiegoś konkretnego zestawu a nie do systemów u nas występujących. Być może ktoś wie lepiej.

Ps. Czym się różni zamek od rygla? Przypuszczam, że nie tędy droga.
  • Poziom 8  
    Nie mam pomysłu
    Pomysł jest taki aby zajrzeć do środka unifonu. Wtedy będzie widać, czy to zwykły analogowy jakich wiele i każdy się nadaje, czy to zupełnie co innego.
    W spotykanych u nas analogowych unifonach do systemów wielożyłowych (4, 5 lub 6) nie występują zaciski zasilania AC lub DC jak w unifonie o którym mowa.
    A gdzie płytka z elektroniką? Póki co to widać tylko przycisk i nic więcej.
    Mimo tego już ze schematu wynika, że to unifon do konkretnego zestawu a nie typowy uniwersalny do instalacji analogowych.
    A co to za kabel na dole? Wygląda na elektryczny.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Teraz widzę, że to kabel od słuchawki. Jednak muszę cię zmartwić. W tym unifonie jest za dużo elektroniki. Tobie jest potrzebny znacznie mniej rozbudowany, choćby taki jak ten Urmet na zdjęciu poniżej lub nawet Fermax, który do tej pory miałeś. To wszystko co widać jest jedynie potrzebne w typowych instalacjach analogowych 4, 5 lub 6 żyłowych. Twój nowy unifon zawiera elektronikę, która nie będzie współpracowała z taką instalacją domofonową jaką masz.

Podłączenie domofonu Unitec - Sześć wejść 4 żyły w parach. Jak podlaczyc

Teraz dokładniej przyglądając się twojej nowej płytce zauważyłem, że tam jest mostek z diod prostowniczych i dlatego na zaciskach 3 i 4 (patrz schemat) jest dołączone napięcie zmienne 8V. Tak jest zasilana elektronika i otwieranie zamka (przy okazji). Do prowadzenia rozmowy i wywołania służą tylko dwa zaciski a mianowicie 1 i 2. Wychodzi zatem na moje, tzn. że ten unifon się tu nie nadaje.
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie. Zamówię inny. Prostego Fermax