Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik Voltcraft VC 175 - błąd ciągłości przewodu.

08 Lut 2017 18:47 1647 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem za 15 zł miernik Voltcraft VC 175,pomiar napięcia AC,DC jest OK.
    Na pomiarze ciągłości przewodu jest zwora,piszczy pomimo rozwartych końcówek
    sond pomiarowych.
    Może ktoś z Was już coś takiego usuwał,bo gdzieś czytałem że to w tych miernikach dość częste.
    Z góry dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 25  
    Poszukaj zabezpieczenia układu omomierza, mogą to być tranzystory lub diody. Często po przeciążeniu zakresu uszkadzają się, robiąc zwarcie. Miernik do ręki i podejrzewam, że w krótkim czasie znajdziesz uszkodzenie. Nie mam schematu tego miernika, ale ich konstrukcja jest zbliżona do siebie i przez analogię można znaleźć wadliwy element. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Znalazłem przepalone bezpieczniki.
  • Poziom 5  
    Czy kolega marhyl70 mógłby napisać które konkretnie bezpieczniki wymienił??? Z góry dzięki.

.
  • Poziom 35  
    Może napiszę nieco poza głównym wątkiem:
    Obecnie, że dużo jest tych mierników Voltcraft na pazzegro w niskich cenach, są to zwykle jakieś zwroty z Conrada. Część jest uszkodzonych a część całkowicie sprawnych. Mnie udało się kupić za 50 zł Voltcraft VC-270. Okazał się całkowicie sprawny. Człowiek wystawił ich z 10 szt i powiem, że długo wisiały i nikt ich nie kupował. Dopiero jak kupiłem pierwszy na zasadzie ryzyk-fizyk to w parę dni reszta zeszła. Na to czy się trafi z usterką, czy też na sprawny zależy tylko od przypadku, bo sprzedawcy najczęściej sprzedają jako niesprawdzone.

Pozdrawiam!
  • Poziom 5  
    Przepraszam Cię kolego ^ToM^ ale Twój post jest z cyklu "urzekła mnie twoja historia", gdyż kompletnie nic nie wnosi do tematu. Poza tym pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim stwierdzeniem, że "wszystko zależy od przypadku", ponieważ w tym temacie mówimy o konkretnej usterce która jest skutkiem uszkodzenia konkretnego elementu i w tym wypadku nie ma loterii tylko uszkodzeniu zawsze ulega ten sam element.

Zdaje się, iż chyba kolega marhyl70 nie wypowie się i nie skonkretyzuje swojej wypowiedzi. Dlatego może jeszcze ktoś inny kto w miernik Voltcraft VC 175 miał taką usterkę mógłby napisać co konkretnie wymienił???

Z góry dzięki i pozdrawiam

.
  • Poziom 12  
    Na płycie miernika są dwa bezpieczniki rurkowe w podswawkach 10A (6x25mm) oraz 500mA (6x30mm).
    Po wymianie bezpiecznika 500mA przestał piszczeć na omach. Multimetr działa poprawnie.

ps.
    Multimetr zakupiony z taką usterką czyli pokazywał zwarcie i piszczał na omach.