Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik Voltcraft VC 175 - błąd ciągłości przewodu.

08 Feb 2017 18:47 2028 6
  • Level 9  
    Witam
    Zakupiłem za 15 zł miernik Voltcraft VC 175,pomiar napięcia AC,DC jest OK.
    Na pomiarze ciągłości przewodu jest zwora,piszczy pomimo rozwartych końcówek
    sond pomiarowych.
    Może ktoś z Was już coś takiego usuwał,bo gdzieś czytałem że to w tych miernikach dość częste.
    Z góry dzięki za odpowiedz.
  • Level 25  
    Poszukaj zabezpieczenia układu omomierza, mogą to być tranzystory lub diody. Często po przeciążeniu zakresu uszkadzają się, robiąc zwarcie. Miernik do ręki i podejrzewam, że w krótkim czasie znajdziesz uszkodzenie. Nie mam schematu tego miernika, ale ich konstrukcja jest zbliżona do siebie i przez analogię można znaleźć wadliwy element. Powodzenia.
  • Level 9  
    Znalazłem przepalone bezpieczniki.
  • Level 6  
    Czy kolega marhyl70 mógłby napisać które konkretnie bezpieczniki wymienił??? Z góry dzięki.

.
  • Level 39  
    Może napiszę nieco poza głównym wątkiem:
    Obecnie, że dużo jest tych mierników Voltcraft na pazzegro w niskich cenach, są to zwykle jakieś zwroty z Conrada. Część jest uszkodzonych a część całkowicie sprawnych. Mnie udało się kupić za 50 zł Voltcraft VC-270. Okazał się całkowicie sprawny. Człowiek wystawił ich z 10 szt i powiem, że długo wisiały i nikt ich nie kupował. Dopiero jak kupiłem pierwszy na zasadzie ryzyk-fizyk to w parę dni reszta zeszła. Na to czy się trafi z usterką, czy też na sprawny zależy tylko od przypadku, bo sprzedawcy najczęściej sprzedają jako niesprawdzone.

Pozdrawiam!
  • Level 6  
    Przepraszam Cię kolego ^ToM^ ale Twój post jest z cyklu "urzekła mnie twoja historia", gdyż kompletnie nic nie wnosi do tematu. Poza tym pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim stwierdzeniem, że "wszystko zależy od przypadku", ponieważ w tym temacie mówimy o konkretnej usterce która jest skutkiem uszkodzenia konkretnego elementu i w tym wypadku nie ma loterii tylko uszkodzeniu zawsze ulega ten sam element.

Zdaje się, iż chyba kolega marhyl70 nie wypowie się i nie skonkretyzuje swojej wypowiedzi. Dlatego może jeszcze ktoś inny kto w miernik Voltcraft VC 175 miał taką usterkę mógłby napisać co konkretnie wymienił???

Z góry dzięki i pozdrawiam

.
  • Level 12  
    Na płycie miernika są dwa bezpieczniki rurkowe w podswawkach 10A (6x25mm) oraz 500mA (6x30mm).
    Po wymianie bezpiecznika 500mA przestał piszczeć na omach. Multimetr działa poprawnie.

ps.
    Multimetr zakupiony z taką usterką czyli pokazywał zwarcie i piszczał na omach.