Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50-70 - Zawieszanie się komputera

09 Lut 2017 16:08 717 17
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem, ponieważ podczas np pobierania z torrentów komputer się zawiesza i pokazuje bluescreen z załącznika

Lenovo Y50-70 - Zawieszanie się komputera Lenovo Y50-70 - Zawieszanie się komputera
    Podczas grania i ładowania się mapy gra się zawiesza i pomaga tylko reset przez przycisk zasilania.

Co padło? Albo pada? Dysk czy ram?
  • Poziom 43  
    Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo.
  • Poziom 6  

Wrzucam zdjęcie
  • Poziom 43  
    To nie zdjęcie tylko screen - zamieszczamy w taki sposób aby było widać wszystkie parametry.

Zamieść od razu screen z programu HWMonitor.
  • Poziom 6  
    Kasek21 napisał:
    To nie zdjęcie tylko screen - zamieszczamy w taki sposób aby było widać wszystkie parametry.

Zamieść od razu screen z programu HWMonitor.

Wybacz. Przesyłam z HWMonitor

• Poziom 43  
    Mounthains napisał:
    Co do memtesta86 nie bootuje mi system. W ogóle nie widzi PenDrive-a

Gdzie nie widzi? W ustawieniach biosu jest?
  • Poziom 6  
    Kasek21 napisał:
    Mounthains napisał:
    Co do memtesta86 nie bootuje mi system. W ogóle nie widzi PenDrive-a

Gdzie nie widzi? W ustawieniach biosu jest?

Nie widzi w ustawianiach BIOS-u tego Pendriva

EDIT
    Laptopa sprawdzałem pod względem wirusów. Zainstalowałem program typu malware i nic nie znalazł.
    Testowałem pamiec ram jakims windowsowskim programem (nie wiem czy mu ufać można)

Także nic nie wykazał.

Zauważyłem także że wifi czasem nie załącza. Dopiero po uruchomieniu ponownie normalnie się łączy z routerem...

Posty scaliłem.
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt jeszcze nie zamieścił odpowiedzi, używał przycisku "zmień", nie publikując postu pod postem.
    RADU23

• Poziom 35  
    Wejdź do c:\windows i zobacz czy masz katalog Minidump, jak masz wejdź do niego, potwierdź że dostęp jako admin i zobacz czy jest tam jakiś plik.

Co do pendrive, jeżeli w penie jest botloader po staremu bios bot z MBR a w biosie masz ustawione dla UEFI to nie zobaczysz tego pendriva, niestety musisz sie postarać o botloader dla UEFI albo zmienić ustawienia biosu na chwile i ustawić fast boot na disable, w security bot na disable i UEFI zmienić na Legacy albo CMS na Enable, zależy co tam siedzi, wtedy tego swojego pendraka odpalisz.

Może zanim sie naczytasz i narobisz odpal Prime95 i potestuj procesor.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Mounthains napisał:
    Testowałem pamiec ram jakims windowsowskim programem (nie wiem czy mu ufać można)

Także nic nie wykazał.

Nie można tego brać pod uwagę.
    Test pamięci przeprowadzony z pod systemu operacyjnego jest niewiarygodny.

Pamięć testuje się z bootowalnego nośnika, po 3 przejścia programu dla każdej kości z osobna.

Dobrze wykonałeś pendriva z Memtest'em?
  • Poziom 6  
    RADU23 napisał:
    Mounthains napisał:

Także nic nie wykazał.

Nie można tego brać pod uwagę.
    Test pamięci przeprowadzony z pod systemu operacyjnego jest niewiarygodny.

Pamięć testuje się z bootowalnego nośnika, po 3 przejścia programu dla każdej kości z osobna.

Dobrze wykonałeś pendriva z Memtest'em?

Udało się

ul1002 napisał:
    Wejdź do c:\windows i zobacz czy masz katalog Minidump, jak masz wejdź do niego, potwierdź że dostęp jako admin i zobacz czy jest tam jakiś plik.

Co do pendrive, jeżeli w penie jest botloader po staremu bios bot z MBR a w biosie masz ustawione dla UEFI to nie zobaczysz tego pendriva, niestety musisz sie postarać o botloader dla UEFI albo zmienić ustawienia biosu na chwile i ustawić fast boot na disable, w security bot na disable i UEFI zmienić na Legacy albo CMS na Enable, zależy co tam siedzi, wtedy tego swojego pendraka odpalisz.

Może zanim sie naczytasz i narobisz odpal Prime95 i potestuj procesor.

Co do windows minidump to są tam dwa pliki. Przesyłam screena

Co do memtesta także się udało po twojej poradzie. Przesyłam zdjęcie testu.

Test Prime95 wykonywałem i wyskoczyło 0 crashes niestety nie zrobiłem screena

Lenovo Y50-70 - Zawieszanie się komputera Lenovo Y50-70 - Zawieszanie się komputera
  • Poziom 6  
    Kasek21 napisał:
    Zamieść ten drugi plik.

Chodzi o wrzucenie którego pliku?
  • Poziom 43  
    Mounthains napisał:

Ile tam masz plików?

Kasek21 napisał:
    Zamieść ten drugi plik.

Z folderu Minidump.
  • Poziom 6  
    Kasek21 napisał:
    Mounthains napisał:

Ile tam masz plików?

Kasek21 napisał:
    Zamieść ten drugi plik.

Z folderu Minidump.

Przesyłam plik w zipie
  • Moderator - Komputery Serwis
    Mounthains napisał:
    Co do memtesta także się udało po twojej poradzie. Przesyłam zdjęcie testu.

Jak masz rozłożone kości pamięci w slotach? Czy są 2 kości?
    Bo z załączonego zdjęcia widzę że testowałeś komplet. Co prawda nie wykazał żadnych błędów po 2 pass'ach, lecz by być w 100% pewnym, należało by testować każdą kość pamięci z osobna.