Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka +/- 2000 PLN - AEG? Czy coś innego?

09 Lut 2017 18:52 3246 10
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie,

W najbliższych dniach planuję zakup nowej pralki. Odwiedziłem kilka sklepów, polecali LG, Samsung, Siemens. Do mnie nie trafiają te firmy.

Wydaje mi się, że top1 wśród pralek należy do firmy Miele. Niestety, ale nie ten przedział cenowy...

Co myślicie o pralkach firmy AEG? Modele, które łapią się w przedziale cenowym to:
    - AEG L85470SLP
    - AEG L6FBG48SP

Proszę o opinie, sugestie.
  • Poziom 23  
    Witam.
    Jeżeli koledze zależy by pralka była naprawialna to pozostaje Amica, Samsung, LG oraz kilka modeli Boscha. Jeśli jednak pralka ma być zakupiona na okres 3-4 lat to można zakupić to AEG. Nawet pralkę ze spawanym zbiornikiem można naprawić, ale już nie zawsze we własnym zakresie.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Rozważ to Miele. Dopłacisz tysiaka zakładanej ceny i masz mercedesa wśród pralek.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Chyba nie czytałeś ze zrozumieniem tego fragmentu o przedziale cenowym - autor wątku ma ok 2000 zł, najtańsze miele to 3500...

A na temat - jak ci się podobają te AEG tak z wyglądu bo ładne są - np mają pochylony panel trudniej urwać pokrętło, pralka będzie cichutka itp /dopóki nie padną łożyska/ - to bierz,
    jakością się specjalnie nie przejmuj - teraz ogólnie sprzęt nie jest zbyt "wieloletni" - te 2 lata gwarancji podziała a pewnie i ze 4, potem jak się co zepsuje to naprawa albo jest zbyt kosztowna /słynny "moduł-komputer sterujący w cenie 700 złotych + 300 wymiana/ albo niemożliwa np nie można wymienić padniętych łożysk bo zbiornik się nie rozbiera - trzeba z góry zakładać wymianę po tych paru latach tak jak np butów albo co tam ...
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zapłacić za pralkę 2 tysiące złotych ,zakładając ,że będzie działać 2-4 lata wydaje się bez sensu. Stąd też propozycja ,żeby DOŁOŻYĆ do planowanego budżetu 1 tysiąc PLN. W sieci "ojro" jest model Miele WDA 211 WPM Classic na wyprzedaży za 3000zł. Miele to Miele. I tyle w temacie.
    Jeśli autor nie ma zamiaru zwiększyć budżetu to będę obstawał przy Bosch WAE. Działają dłużej niż 4 lata z reguły, u mnie już 8 lat (Siemens made in Poland) i są mało awaryjne. Cena dobra.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    W sieci "ojro" jak nie dorwiesz towaru w sklepie fizycznie w hali - to raczej te ich "promocje" są takie teoretyczne :-)
    żeby tylko na ceneo się podbić
  • Poziom 5  
    Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    Będąc w sklepie "ojro" od pracownika dowiedziałem się, że zaraz po Miele w rankingu pralek jest AEG. Stąd pytanie o pralki z tej firmy.

Miele WDA 211 WPM Classic w promocji. Brać?
  • Poziom 9  
    Co się będziesz zastanawiać bier :D
  • Poziom 5  
    Tak zrobię.
    Dzięki!
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    jzsjzs napisał:

Będąc w sklepie "ojro" od pracownika dowiedziałem się, że zaraz po Miele w rankingu pralek jest AEG. Stąd pytanie o pralki z tej firmy.

Nie wiem co to za ranking ,ale AEG było na poziomie Miele 30 lat temu. W dzisiejszych czasach to AEG jest dla mnie numerem jeden w sprzęcie grzejnym ,zwłaszcza w piekarnikach.
    Wracając do pralki. Jak masz opcje dopłaty ten tysiąc to nawet się nie zastanawiaj. Miele. Immer besser ;)