Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LaserJet Pro P1102 - Zacięcie papieru pomimo braku faktycznego zacięcia

13 Feb 2017 15:31 1995 5
  • Level 10  
    Witam.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem w drukarce laserowej HP LaserJet Pro P1102?

Mianowicie: włączam drukarkę, kontrolka Gotowe świeci się na zielono, zlecam wydruku, drukarka pobiera kartkę i drukuje poprawnie. Następnie zlecam wydruk kolejnej strony / dokumentu i drukarka nie podejmuje już żadnej próby pobrania papieru, po czym od razu zapala się na pomarańczowo (i mruga) kontrolka Uwaga. W komunikacie o stanie widnieje informacja: Zacięcie papieru na ścieżce papieru.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu drukarki od razu zaczyna mrugać na pomarańczowo kontrolka Uwaga. Dopiero, gdy wyjmę rolkę pobierania papieru i ją ponownie założę, mogę poprawnie wydrukować stronę, po czym problem pojawia się ponownie, analogicznie jak powyżej.

Czy pozostaje mi wyłącznie serwis (drukarka nie jest już na gwarancji) czy też w warunkach domowych można pokusić się o jakąś diagnozę / próbę naprawy?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
    Paweł.
  • Level 10  
    Dzięki. Zapoznam się i może się uda jakoś wyeliminować ten defekt.

Dodano po 46 [minuty]:

Przeczyściłem rolkę pobierania papieru, nawet włożyłem drugą (wyjętą z drugiej drukarki), niestety problem cały czas występuje.

Nagrałem filmik, żeby zobrazować problem (w załączniku).

Mam drugą taką drukarkę - czy jest coś, co mógłbym przełożyć z tej sprawnej drukarki, żeby zdiagnozować problem metodą prób i błędów? Jeśli tak, to od czego zacząć?

Z góry dzięki.
  • Helpful post
    Level 25  
    Czy pierwszy wydruk przed zacięciem papieru może mieć dowolną ilość stron, czy tylko jedną?

Na video widać, że za pierwszym razem drukarka wydrukowała dwie strony.

Spróbuj zadać kilkustronicowy wydruk i zobacz czy wyjdzie wszystko jednym ciągiem.

W kwestii mechanicznej sprawdź czy dźwignia czujnika TOP SENSOR odbija poprawnie. Jeśli nie, wyhaczyła się sprężynka zaznaczona w załączniku.

Ogólnie urządzenie pracuje podejrzanie głośno.
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.

Quote:
    Czy pierwszy wydruk przed zacięciem papieru może mieć dowolną ilość stron, czy tylko jedną? Na video widać, że za pierwszym razem drukarka wydrukowała dwie strony. Spróbuj zadać kilkustronicowy wydruk i zobacz czy wyjdzie wszystko jednym ciągiem.

Pierwszy wydruk może mieć dowolną ilość stron. Zwykle dopiero każda kolejna próba wydruku kończyła się niepowodzeniem, natomiast dzisiaj zdarzyło się mi się, że zleciłem drugi i trzeci kolejny wydruk i było wszystko OK. Dopiero czwarty wydruk nie udał się i objawy występowały tak jak na filmiku.

Quote:
    W kwestii mechanicznej sprawdź czy dźwignia czujnika TOP SENSOR odbija poprawnie. Jeśli nie, wyhaczyła się sprężynka zaznaczona w załączniku.

Sprawdziłem to i wszystkie sprężynki są OK.

Quote:
    Ogólnie urządzenie pracuje podejrzanie głośno.

Faktycznie przy pierwszym uruchomieniu miało to miejsce, ale już kolejne były OK. Zdarza się, że tuż po zmianie rolki pierwsze uruchomienie jest głośniejsze.

Czy jest coś, co mogę jeszcze sprawdzić?
    Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:
    Niestety teraz drukarka nie może wyjść ze stanu tej mrugającej na pomarańczowo diody.

W załączniku nagranie oraz zdjęcie tych sprężynek.

HP LaserJet Pro P1102 - Zacięcie papieru pomimo braku faktycznego zacięcia
  • Level 29  
    Miałem podobny przypadek w nieco starszym modelu klient nie przyznał się że pociągnął papier "pod prąd"i niestety przekrzywiła się oś rolki pobierającej Proponuję tak: zdejmij obudowę od stron napędu,tam gdzie jest sprzęgiełko pobierania papieru puść wydruk i obserwuj pracę sprzegiełka jeżeli będzie słychać dziwny dźwięk to powinno być widać po zębatkach czy są w odpowiednim miejscu jeżeli nie to przytrzymaj ręką rolkę i cążkami ustaw oś w prawo lub lewo ale z wyczuciem