Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera w piwnicy do sprawdzania temperatury

13 Lut 2017 20:50 681 14
  • Poziom 7  
    Witam, mam pewien problem. Poszukuję kamery, która będzie zamontowana w piwnicy, aby móc kontrolować temperaturę na piecu, tak aby nie trzebabyło cały czas latać na dół i sprawdzać (chyba, że jest jakiś inny sposób z jakimś np czujnikiem temperatury). Co trzeba do tego mieć oprócz samej kamery? Proszę o pomoc
    Jeśli trzeba, to udzielę szerszych informacji
  • Poziom 6  
    Jeszcze kable do podłączenia zasilania oraz kabel do sygnału.
  • Poziom 7  
    meio.gordo napisał:
    Jeszcze kable do podłączenia zasilania oraz kabel do sygnału.

tak, miałem to na myśli i teraz mam pytanie; czy kabel z kamery będzie można podłączyć do tv?
  • Poziom 17  
    Może bezprzewodowy termometr np. Voltcraft MS-575 zasięg teoretyczny 100m
  • Poziom 37  
    Witam,

Możesz zastosować taki regulator temperatury z dołączonym na piecu czujnikiem Pt100. Do tego pomiędzy czujnikiem a piecem ułożony min. 3 żyłowy przewód (czujnik Pt100 podłączamy z kompensacją przewodów).
    U Ciebie taki regulator będzie pracował jako wskaźnik temperatury. Posiada on wyjście alarmowe które można sobie zaprogramować zgodnie z instrukcją.
    Nie podałeś podstawowej informacji, a mianowicie, jaka jest odległość między piecem, a miejscem odczytu temperatury.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    bhtom napisał:
    Witam,

Możesz zastosować taki regulator temperatury z dołączonym na piecu czujnikiem Pt100. Do tego pomiędzy czujnikiem a piecem ułożony min. 3 żyłowy przewód (czujnik Pt100 podłączamy z kompensacją przewodów).
    U Ciebie taki regulator będzie pracował jako wskaźnik temperatury. Posiada on wyjście alarmowe które można sobie zaprogramować zgodnie z instrukcją.
    Nie podałeś podstawowej informacji, a mianowicie, jaka jest odległość między piecem, a miejscem odczytu temperatury.

Pozdrawiam.

Wczoraj wyraziłem się trochę niejasno... Chodzi mi o temperaturę wody, która jest pokazana na piecu.
  • Poziom 7  
    W takim razie odczyt znajduje się na piecu.
  • Poziom 7  
    Wybacz, nie mogę nic ostatnio skojarzyć... odległość od kuchni to +- 20m.

Moderowany przez Mirek Z.:

Po raz kolejny stawiam kropkę na końcu zdania oraz usuwam zbędny cytat poprzedniego postu. Ile razy można?

• Poziom 20  
    Tu masz bardzo fajny termometr z alarmem o przekroczonej temp. , czujkę montujesz w otworze na czujki przy kotle.

http://www.navisoft.home.pl/fims/termco.html

Jeśli czujesz się na siłach , to taki termometr możesz też złożyć na Arduino , nawet bezprzewodowy , lub działający po wi-fi , wystarczy poszukać w Google.

Co do kamery , to zależy jakie masz wejścia w TV , jeśli masz CINCH to analogowa powinna działać , jak nie , to czeka Cię jeszcze zakup dodatkowego konwertera.
  • Poziom 7  
    apropo tego postu 5 i tego czujnika temperatury pt100, czy wtedy będę musiał zastąpić termometr, który jest już zamontowany na piecu, czy gdzie indziej go można podłączyc? Bo na moje rozumowanie jeśli zamienię na ten czujnik pt100, wtedy nie będę widział temperatury, gdy będę w piwnicy. Jeśli źle rozumuję naprowadź mnie proszę

Dodano po 9 [minuty]:

dzolo35 napisał:
    Tu masz bardzo fajny termometr z alarmem o przekroczonej temp. , czujkę montujesz w otworze na czujki przy kotle.

http://www.navisoft.home.pl/fims/termco.html

Jeśli czujesz się na siłach , to taki termometr możesz też złożyć na Arduino , nawet bezprzewodowy , lub działający po wi-fi , wystarczy poszukać w Google.

Co do kamery , to zależy jakie masz wejścia w TV , jeśli masz CINCH to analogowa powinna działać , jak nie , to czeka Cię jeszcze zakup dodatkowego konwertera.

ten termometr by mi najbardziej odpowiadał, ale posiadam piec starszy, gdzie miejsca na taką czujkę nie ma, czy jeśli podpiąłbym ją do rury byłoby to samo?
  • Poziom 20  
    Różnica temp. na kotle i na rurze przy wyjściu z kotła, może dochodzić do 7 st. , (sprawdzane doświadczalnie na projektach z arduino i term. laserowym) ale to w niczym nie przeszkadza , po prostu jeśli na termometrze będzie wskazywało temp 50st. to będziesz wiedział , że na kotle jest ok. 57st. (według twojego wskażnika temp. na kotle). Czujnik zamontuj najbliżej ujścia wody z kotła , w miejscu w którym nie łączą się części skręcane , aby grubość rury pomiędzy wodą , a czujką była jak najmniejsza . Czujkę porządnie zamontuj , możesz ją posmarować lekko, pastą termo-przewodzącą.
  • Poziom 37  
    Witam,

afc97 napisał:
    ten termometr by mi najbardziej odpowiadał, ale posiadam piec starszy, gdzie miejsca na taką czujkę nie ma, czy jeśli podpiąłbym ją do rury byłoby to samo?

Tradycyjny termometr zostawiasz bez zmian. Musisz kupić odpowiedni czujnik Pt100 aby móc go zamontować na rurze. Z tego co pamiętam (trzeba to sprawdzić w manualu) regulator posiada opcję "przesunięcia zera", tak więc można bez problemu dopasować odczyt temperatury Pt100 z tradycyjnym termometrem.

Pozdrawiam.

PS: Jeśli masz trochę wiedzy i zdolności z zakresu elektroniki możesz zastosować tańsze rozwiązanie, a mianowicie któryś z zestawów do samodzielnego montażu.