Aby spożytkować stareńkiego a jeszcze porządnie drukującego Epsona EPL-6100L wpadłem na pomysł podłączenia go pod router HG635 do portu USB.
Po pewnym czasie łamania sobie głowy zmusiłem 2 x Windows 7 oraz Windows 10 do współpracy z tą drukarką.
Ścieżka do sprzętu to \\192.168.1.1\epl-6100l
I teraz pytanie, jak skonfigurować iMac'a? Jak określić kolejkę wydruku?
Drukarka nie jest widoczna w jego zasobach. gdy loguję się do serwera 192.168.1.1 mam jedynie zasób (MEDIA albo SHARED), który jest pusty.
Próbowałem skonfigurować na rożne sposoby ale zawsze jest komunikat o braku odpowiedzi z drukarki.
Inna drukarka w mojej sieci SAMSUN CLP-365W jest osiągalna na wszystkich komputerach, ale ona ma własny adres IP.
Po pewnym czasie łamania sobie głowy zmusiłem 2 x Windows 7 oraz Windows 10 do współpracy z tą drukarką.
Ścieżka do sprzętu to \\192.168.1.1\epl-6100l
I teraz pytanie, jak skonfigurować iMac'a? Jak określić kolejkę wydruku?
Drukarka nie jest widoczna w jego zasobach. gdy loguję się do serwera 192.168.1.1 mam jedynie zasób (MEDIA albo SHARED), który jest pusty.
Próbowałem skonfigurować na rożne sposoby ale zawsze jest komunikat o braku odpowiedzi z drukarki.
Inna drukarka w mojej sieci SAMSUN CLP-365W jest osiągalna na wszystkich komputerach, ale ona ma własny adres IP.