logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

iMAC - Drukarka sieciowa na routerze po USB - jak skonfigurować

sanfran 15 Lut 2017 10:32 960 6
REKLAMA
  • #1 16280179
    sanfran
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 9881
    Pomógł: 955
    Ocena: 2982
    Aby spożytkować stareńkiego a jeszcze porządnie drukującego Epsona EPL-6100L wpadłem na pomysł podłączenia go pod router HG635 do portu USB.
    Po pewnym czasie łamania sobie głowy zmusiłem 2 x Windows 7 oraz Windows 10 do współpracy z tą drukarką.
    Ścieżka do sprzętu to \\192.168.1.1\epl-6100l
    I teraz pytanie, jak skonfigurować iMac'a? Jak określić kolejkę wydruku?
    Drukarka nie jest widoczna w jego zasobach. gdy loguję się do serwera 192.168.1.1 mam jedynie zasób (MEDIA albo SHARED), który jest pusty.
    Próbowałem skonfigurować na rożne sposoby ale zawsze jest komunikat o braku odpowiedzi z drukarki.

    Inna drukarka w mojej sieci SAMSUN CLP-365W jest osiągalna na wszystkich komputerach, ale ona ma własny adres IP.
  • REKLAMA
  • #2 16280435
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    Udostępniłeś drukarkę ?
  • REKLAMA
  • #4 16281733
    sanfran
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 9881
    Pomógł: 955
    Ocena: 2982
    Miałem dzisiaj trochę czasu i grzebałem przy tym, niestety bez rezultatu.
    iMac za diabła nie chce zobaczyć zasobu 'epl-6100l'. Zasób 'share' widzi bez problemu.
    Próbowałem ustawić cała ścieżkę do drukarki, próbowałem tylko IP z kolejką domyślną (pustą), jak i z 'epl-6100l' a nawet z 'share' - nic.
    Ponieważ drukarka drukuje bardzo tanio, bo toner się tam po prostu dosypuje, a mam dzieciaków w wieku nastoletnim, co trochę drukują muszę to jakoś rozwiązać.
    W ostateczności zamówię pudełko z Print Server'em, ale to dopiero w ostateczności.
  • REKLAMA
  • #5 16281753
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    W komputerze masz załączone NETBIOS over tcp ?, nie ? załącz.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 16281983
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik podłączył drukarkę Epson EPL-6100L do routera HG635 przez USB i skonfigurował ją na systemach Windows 7 i 10. Problemem jest brak widoczności drukarki na iMacu, mimo że inne urządzenia w sieci, takie jak Samsung CLP-365W, działają poprawnie. Użytkownik próbował różnych metod konfiguracji, w tym ustawienia ścieżki do drukarki, ale napotykał komunikaty o braku odpowiedzi. Ostatecznie, po sugestii, skonfigurował drukarkę jako urządzenie internetowe, co przyniosło pozytywny rezultat.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA