Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Nie działające szyby, centralny i oświetlenie

16 Lut 2017 09:22 2022 3
  • Poziom 2  
    Witam, co może być powodem, że nie działają szyby, lusterka elektryczne, oświetlenie wewnętrzne, i nie mogę zakodować centralnego zamka. Autko to Golf IV 1,6 2000 rocznik, problem pojawił się jakieś dwa tygodnie temu przy temperaturze -25 stopni. Chciałem otworzyć auto z pilota i nie mogłem, otworzyłem go kluczykiem, ale otworzyły się tylko drzwi kierowcy. Jak już udało mi się do niego wejść, chciałem go odpalić, to zaraz jak tylko włożyłem kluczyk, włączył się alarm, którego nie mogłem w żaden inny sposób jak przez odłączenie akumulatora wyłączyć. Próbowałem wyciągać bezpieczniki te małe z lewej strony, ale nic nie pomagało. Alarm po jakiś 10 minutach sam się wyłączył. Od tego momentu nie mogłem zamknąć samochodu, lusterka i szyby jeszcze wtedy działały normalnie. Nie świeciło tylko oświetlenie wewnętrzne po otwarciu drzwi kierowcy, jak otworzyłem pasażera czy wyjąłem kluczyk ze stacyjki to zapalało się normalnie. Wyczytałem, że to może być winna przerwanych kabli albo samego zamka, w którym jest jakiś mikro włącznik czy coś takiego. Kable były ok, więc kupiłem i wymieniłem cały zamek, lampeczka zaczęła świecić, brzęczek, że świateł nie wyłączyłem też brzęczał. Poskładałem całe drzwi zamknąłem auto kluczykiem, otworzyłem i pojawił się kolejny problem, bo zaraz po otwarciu auta kluczykiem otwierają się całkowicie obie szyby. Jedyny sposób, aby je zamknąć to otworzyć drzwi włożyć kluczyk do zamka przytrzymać tak jak by się auto zamykało kluczem i szyby się zamkną. Dalej nie mogę zakodować centralnego zamka, już wymieniłem baterie w pilocie i dalej nic. Gdzieś ktoś napisał, żeby sprawdzić, czy dochodzi prąd do tej lampeczki więc wziąłem probówkę elektryczną sprawdziłem i dochodzi. Jakieś rady co z tym zrobić ???? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
  • Poziom 2  
    Sam zamek pracuje lekko, tak samo jak przed awarią. Jedyne co nie działa do końca jak powinno to kołek "grzybek" blokady zamka. Podczas zamykania nie chowa się cały do środka, tylko wystaje prawie cały.
  • Poziom 5  
    Miałem podobny problem z moją meganką światła lusterka i szyby nie chodzily. U mnie pomogło wymiana skrzynki z bezpiecznikami w silniku. Nie pamiętam dokładnej nazwy tej skrzynki. Może warto to sprawdzić.