Witam,
Postanowiłem lekko zmienić oprogramowanie mojego auta. Ponieważ marka w Polsce mało znana znalazłem za pośrednictwem znajomych znanego tunera w Rosji (dużo dobrych opinii) - zgodził się zrobić dla mnie przeróbki. W tym celu mam odczytać i mu wysłać oryginalny soft a on po przeróbkach odeśle mi soft do wgrania. Proszę potwierdźcie czy mój "plan działania" jest poprawny, czego się wystrzegać i gdzie mogą pojawić się problemy. Zaznaczam, że to pierwszy raz ... jednak z chęcią nauczę się od mądrzejszych:
Plan :
- zamówiony interface Galletto 1260 + dołączony soft Adact
- w celu zgrania softu podpinam do komputera, do OBD uruchamiam program i przekręcam kluczyk - następnie zapis
(ECU Delphi pozwala na zgranie całości razem z bootloaderem)
- następnie wysyłam zgrany wsad i odbieram przerobiony
- przy wgrywaniu: podłączenie jak poprzednio, kluczyk na ON i zapis
Wygląda prosto... stąd pytanie - gdzie może być problem, czy coś jeszcze zrobić "po drodze", co w razie wpadki - czy oryginalny soft da się wgrać w inny sposób? (bezpośrednio w kość?)
Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomóc. Dodam jeszcze, że pytałem pobliskiej firmy ile wzięliby za samo wgranie softu ... 300zł ... coś nie tak.
Postanowiłem lekko zmienić oprogramowanie mojego auta. Ponieważ marka w Polsce mało znana znalazłem za pośrednictwem znajomych znanego tunera w Rosji (dużo dobrych opinii) - zgodził się zrobić dla mnie przeróbki. W tym celu mam odczytać i mu wysłać oryginalny soft a on po przeróbkach odeśle mi soft do wgrania. Proszę potwierdźcie czy mój "plan działania" jest poprawny, czego się wystrzegać i gdzie mogą pojawić się problemy. Zaznaczam, że to pierwszy raz ... jednak z chęcią nauczę się od mądrzejszych:
Plan :
- zamówiony interface Galletto 1260 + dołączony soft Adact
- w celu zgrania softu podpinam do komputera, do OBD uruchamiam program i przekręcam kluczyk - następnie zapis
(ECU Delphi pozwala na zgranie całości razem z bootloaderem)
- następnie wysyłam zgrany wsad i odbieram przerobiony
- przy wgrywaniu: podłączenie jak poprzednio, kluczyk na ON i zapis
Wygląda prosto... stąd pytanie - gdzie może być problem, czy coś jeszcze zrobić "po drodze", co w razie wpadki - czy oryginalny soft da się wgrać w inny sposób? (bezpośrednio w kość?)
Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomóc. Dodam jeszcze, że pytałem pobliskiej firmy ile wzięliby za samo wgranie softu ... 300zł ... coś nie tak.