Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru

lemur75 18 Feb 2017 15:00 7779 19
    lemur75
    Level 13  
    Witam, dostałem uszkodzoną młotowiertarkę Bosch 2-26 DFR. Po wymianie szczotek ruszyła ale praktycznie bez udaru. Wymieniłem następujące elementy: 321/59, 321/58, 321/60, 26/56, łożysko na wirniku 3/14, blaszkę 48 i łożysko pod nią.
    Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru
    Wszystko poskładane i nasmarowane ale udaru nadal brak. Co jeszcze mogłem pominąć?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    TomekB123
    Level 19  
    Iglica (321/28) cała ? Nie za bardzo sklepana ?
    Do weryfikacji elementy nr 823. Czy "ząbki" są ok, również w środku łożyska wahliwego. Czy łożysko na wałku (24) jest w odpowiedniej pozycji.
    lemur75
    Level 13  
    Sprawdzę wymiary i pomierzę, zrobię fotki ząbków bo faktycznie trochę już zużyte.
    Znalazłem fotkę z wymiarami iglicy do porównania. Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru
    Czy takie są prawidłowe?
    Furions
    Level 15  
    TomekB123 wrote:
    Iglica (321/28) cała ? Nie za bardzo sklepana ?
    Do weryfikacji elementy nr 823. Czy "ząbki" są ok, również w środku łożyska wahliwego. Czy łożysko na wałku (24) jest w odpowiedniej pozycji.

Kolega dobrze prawi. 823 na pierwszy ogień a później zobacz czy dobrze przełącznik funkcyjny dobrze założyłeś..
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Ja bym postawił na smar ( konsystencja "smarku"). Ja używam oryginału i nie mam problemu. Przy okazji wymiany uszczelnień ja zawsze wymieniam element 833 a już na pewno obowiązkowo 321/82 jak to się wyczepi to straty będę większe.
    lemur75
    Level 13  
    Jacek1983rr wrote:
    Ja bym postawił na smar ( konsystencja "smarku"). Ja używam oryginału i nie mam problemu..

Zastosowałem Lubriten EPS-1 ponoć odpowiedni.
    lemur75
    Level 13  
    robokop wrote:
    A tłoczek w tulei suwa się w ogóle? Bo przy zbyt ciasnym oringu i gęstym smarze będzie stał w tej tulei.

Tłoczek da się popchnąć palcem po czym wraca. Czuć pod tłoczkiem ciśnienie.
    Przesyłam fotki. Łożysko na wałku 24 jest w odległości 4,5mm od zębatki.
    Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru Bosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru
    TomekB123
    Level 19  
    Element na zdjęciu nr 4 jest słaby. Ząbki nie powinny być ścięte, a łożysko na tym wałku przesunął bym bliżej zębatki.
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    Sercem udaru jest łożysko wahliwe, które wprawia tłok w ruch posuwisto- zwrotny. Napęd na to łożysko z wirnika jest przekazywany kołem zębatym ze sprzęgłem kłowym. Mogło dojść do zużycia tego sprzęgła, przez co się po prostu ślizga i jest mniej skuteczne. Młoty te wymagają również odpowiedniego smarowania. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby aby narzędzie przejrzał autoryzowany serwis.
    Maxiuk
    Level 11  
    Witam mam 2 pytania odnośnie tematu. Czy tłok powinien wchodzić lekko bo u mnie posmarowany strasznie ciężko do tego stopnia że musiałem go wbić miedzią. Jak już jest na swoim miejscu czuć jak sprężynuje cylinder nie ma wyczuwalnych zadziorów w środku. Po zewnątrz nie kończy się ze stożka tylko ma lekkie zadziory. Oring nowy. Jeśli chodzi o iglicę jest wyszczerbiona na końcu i pewnie dla tego mam uszkodzony ten mały oring na niej ale to nie problem. To chyba było powodem wycieku smaru. Kolega podał długość iglicy 69,6mm moja ma 66mm ale to chyba jest niemożliwe żeby tyle się wybiła poza tym widać tą fazkę na końcu. Czy mogę użyć smaru Eps-1 Lubriten? Dorzucam zdjęcia pozdrawiamBosch GBH 2-26 DFR - Brak udaruBosch GBH 2-26 DFR - Brak udaruBosch GBH 2-26 DFR - Brak udaruBosch GBH 2-26 DFR - Brak udaru
    TomekB123
    Level 19  
    Masz uszkodzony cylinder aluminiowy. Uderza on o element 833 co nie powinno mieć miejsca. Do przejrzenia całe wnętrze cylindra stalowego. Prawdopodobnie pierścień zabezpieczający jest ścięty.
    Kamilpl123
    Level 15  
    Iglicę bym wymienił, 3 mm za krótka, na dodatek ukruszona.
    Jak wyglądają elementy 833, 321/46?
    W skład cylindra aluminiowego wchodzą różne inne elementy, całość oznaczenie 26, koszt na sklepie Bosch'a, jakieś 52 złote.
    Przyjrzyj się jak wygląda w środku tuleja z grupy części 821.
    Smar najlepiej zastosować dedykowany do narzędzia, bez problemu dostaniesz te 40 g w pierwszym lepszym serwisie elektronarzędzi, sklepy również to posiadają.
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    Tłok powinien wchodzić lekko, jednak szczelnie z wyczuwalną kompresją sprężonego powietrza pod nim. Tłok, jak i pozostałe elementy przekładni, powinny być smarowane smarem stałym zalecanym przez producenta nr. kat. BOSCH 1615430001. Iglicę w tym stanie należałoby wymienić. Można ewentualnie wyszczerbioną końcówkę zaszlifować, aby nie kaleczyła uszczelki. Jest ona jednak już sporo krótsza, przez co skuteczność przenoszenia udaru na wiertło jest znacznie mniejsza.
    Maxiuk
    Level 11  
    Dobra kupię tłok cylinder i iglicę dzięki za rady. Oringi założe nowe powiedzcie mi jeszcze co z tymi pierścieniami osadczymi mają być okrągłe ewentualnie zadzwonię do serwisu i zapytam czy nowy jest okrągły? A i jeszcze kwestia tego smaru ile go tam wpakować gdzieś czytałem że 30g?
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    Prosimy o kontakt z naszą infolinią serwisową pod numerem (22) 715 44 50 lub (22) 715 44 60, udzielimy wszelkich odpowiedzi na pytania dotyczące napraw oraz serwisu części zamiennych elektronarzędzi Bosch.
    Andrew
    Level 12  
    Witam

Jestem w trakcie naprawy/regeneracji wiertarki 2 24 DSR - słaby udar, mechaniczne wygląda na nieuszkodzoną.
    Na pewno do wymiany: oringi w części tłoka i łożyska na wirniku, łożysko w obudowie i na małej osi od napędu kulkowe.
    Czy znane są oznaczenie oringów gumowych oraz czy wymienia się łożysko i uszczelniacz ( duże ) w obudowie to za uchwytem ?

Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam

Andrzej
    lemur75
    Level 13  
    Oznaczenia wszystkich elementów znajdziesz
    Tutaj.
    Jeśli łożyska są zużyte to zapewne są do wymiany. Tanie nie są. Ja w swojej wymieniłem wszystkie uszczelniacze i to malutkie i wiertarka fajnie działa. Z przeznaczeniem do użytku domowego.
    Narzędzia Bosch
    Level 11  
    Andrew wrote:
    Witam

Jestem w trakcie naprawy/regeneracji wiertarki 2 24 DSR - słaby udar, mechaniczne wygląda na nieuszkodzoną.
    Na pewno do wymiany: oringi w części tłoka i łożyska na wirniku, łożysko w obudowie i na małej osi od napędu kulkowe.
    Czy znane są oznaczenie oringów gumowych oraz czy wymienia się łożysko i uszczelniacz ( duże ) w obudowie to za uchwytem ?

Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam

Andrzej

Duże łożysko i uszczelniacz można wymienić. Łożyska na wirnik są typowe i dostępne wszędzie. Pozostałe części, które warto po takim przebiegu wymienić, mają następujące numery katalogowe: 1610210187, 1610210104, 1610210105, 1610290029, 1614601024, 1613124040, 1610283019, 1610913010, 1610905016, 1610910073.