Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kompresor do piaskarki

sledz73 18 Feb 2017 15:29 7824 11
    sledz73
    Level 9  
    Witam
    Chcę kupić kompresor, który będzie mi służył do piaskarki kabinowej 350 litrów, będę z tego korzystał często, bo ma to służyć do regeneracji rozruszników.
    Jaki kompresor byście mi polecili w rozsądnej cenie.
    Pozdrawiam.
    1 PAWEL
    Level 42  
    Podaj wielkość swojego budżetu jaki możesz przeznaczyć na zakup kompresora.
    Nowy czy używany?
    User removed account
    User removed account  
    sledz73
    Level 9  
    Powiem tak - kasy wielkiej nie mam, około 1500 zł. Teoretycznie wolałbym nowy, ale jak by się trafiła dobra używka to też by mogła być.
    aftys6
    Level 19  
    sledz73 wrote:
    powiem tak kasy wielkiej nie mam ok1500zł teoretycznie wolałbym nowy ale jak by sie trafiła dobra używka to też by mogła być

Piaskowałeś już coś ??
    Jeżeli chcesz zacząć zabawę to myśl o zbiorniku 300-500 L a najlepiej w okolicach tysiąca.
    Najlepiej jakby to był układ 3 tłokowy lub 2 tłokowy o dużej wydajności.
    Do piaskowania potrzebujesz około 6-8 barów.
    Zapotrzebowanie na powietrze pistoletu z dyszą 1,8 to około 250 l przy około 7 barach.

Zapomnij o marketowych Metabo czy Stanlejach bo po 2-3 robotach wywalisz je na śmieci.

Za 1500 ciężko Ci będzie kupić cokolwiek co nada się do piaskowania.
    User removed account
    User removed account  
    sledz73
    Level 9  
    No właśnie też mi się wydaje że zbiornik ma tu mniejsze znaczenie, a niestety przy kompresorach 300 litrów to 1500 zł zapłacę za sam zbiornik.
    Tak, piaskowałem, już od jakiegoś czasu dorabiam sobie po pracy. Mam na razie piaskarkę 90, ale to się zmieni za jakiś czas, a pracowałem na kompresorze Maktek 50 litrów, z jednym tłokiem, i jakoś dawałem radę.
    aftys6
    Level 19  
    Właśnie przy tak małym budżecie ratować może duży zbiornik i 2-3 tłoki.
    Nabijasz do 8 barów, kilka minurtroboty i przerwa.

Koszt śrubówki o wydajności 2-2,5 m3 to sporo ponad 1,5 tysiąca PLN.
    Myślę że używkę w znośnym stanie to minimum 5 tys w zwyzż.

Gość do którego oddaje części do piaskowania ma śrubówkę napędzaną jakimś małym dislem i zbiornik wyrównawczy ok 100 litrów.
    Ramę do motocykla robi godzinę na błysk.
    patryk44gks
    Level 15  
    Ale mowa tutaj o sprzęcie do piaskowania rozruszników czyli gabarytowo nie wielkie elementy.
    Także śrubówka nie będzie konieczna coś co będzie miało wydajność 550l/min pociągnie dysze 3mm przy 7 barach a to do piaskowania rozruszników ci wystarczy.
    ale za 1500zł nie kupisz gotowego.
    Jedynie zostaje samoróbka ale chyba jedynie na ryżowej pompie trzytłokowej o tłkach 90mm a to już ma wydajność ok 700l/min także powinno uciągnąć dysze 4mm .
    patryk44gks
    Level 15  
    robokop wrote:
    Rozruszniki można z powodzeniem piaskować pistoletem za parę zł - http://www.ceneo.pl/17387794 , http://tynaxtools.pl/160-pistolet-do-piaskowania-kpl-dysz-4-7mm-5cz.html . A tu nawet większy marketowy kompresor wystarczy.

Taki pistolet będzie trochę kiepskim pomysłem lepiej zrobić sobie samemu cisnieniowa za 300 zl zresztą jest tego sporo na forum. A kompresor to wystarczy taki marketowy za 1500 kupisz taki z wydajnością 400l/min
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    patryk44gks wrote:

Taki pistolet będzie trochę kiepskim pomysłem lepiej zrobić sobie samemu cisnieniowa za 300 zl zresztą jest tego sporo na forum. A kompresor to wystarczy taki marketowy za 1500 kupisz taki z wydajnością 400l/min
    Jest wystarczająco dobrym pomysłem tam, gdzie piaskuje się rzadko i niewielkie przedmioty - jest tani, wymaga byle źródła powietrza, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek, nawet najmniejszej piaskarki.