Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Podłączanie rejestratora monitoringu do komputera przez kabel LAN

19 Lut 2017 09:01 774 14
  • Poziom 13  
    Witam.

Chciałem sobie połączyć komputer z rejestratorem Hikvision. Podłączyłem więc kabel LAN bezpośrednio z jednego urządzenia do drugiego i w ustawieniach rejestratora ustawiłem adres 192.168.1.103 maska 255.255.255.0.
    W komputerze próbuję ustawić na sztywno adres 192.168.1.102 oraz maska 255.255.255.0 ale gdy wyjdę z tego okienka gdzie się wpisuje statyczny adres i wejdę z powrotem to widzę, że jest ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Wygląda to tak jakby komputer nie pamiętał wprowadzonego ręcznie adresu. To tak ma być czy jest źle?
  • Poziom 32  
    podejrzewam, że ustawiasz błędną bramę, to co podałeś 255.255.255.0 wygląda na maskę sieciową
  • Poziom 13  
    Przepraszam, właśnie chodziło mi o maskę. Bramy nie wpisuję żadnej, bo chyba podczas takiego połączenia Komputer <-> Rejestrator, bramy domyślnej się nie podaje (z tego co wiem to bramę ustawia się gdy połączenie przechodzi przez router).
  • Poziom 32  
    jaki system operacyjny masz ?
  • Poziom 13  
    Windows 8.1 64-bit, karta Atheros AR8151.

Dziwne jest to, że przy wpisaniu adresu z ręki i kliknięciu OK w drugim oknie (tym poprzednim) przycisk OK zmienia się na Zamknij...
    Może pokaże o co chodzi. Wchodzę w ustawienia połączenia i mam takie okno
    Wchodzę w ustawienia protokołu IPv4 i wprowadzam adres
    gdy kliknę w ok to w tym poprzednim oknie mam Zamknij zamiast OK
  • Poziom 32  
    Tak myślę i zastanawiam się czy razem ze sterownikami od karty sieciowej nie zainstalował się Tobie jakiś network manager (może Qualcom Killer Network Manager), który pilnuje aby na karcie sieciowej było ustawione zupełnie coś innego niż sobie życzysz.
  • Poziom 13  
    Jakiś czas temu stawiałem system od nowa i nie instalowałem sterowników LAN bo korzystam z WiFi. System i tak zainstalował sam jakieś sterowniki z sieci bo mam włączoną automatyczną instalację sterowników. Próbowałem ustawić ten adres IP na tych sterownikach które były zainstalowane ale skoro nie mogłem wprowadzić tego adresu bo i tak znikał, to pobrałem sterowniki ze strony Atheros gdzie po rozpakowaniu znajdowały się tylko pliki .cat, .sys oraz .inf. Zaktualizowałem sterowniki ręcznie przez wskazanie folderu z tymi plikami. Niestety nic to nie zmieniło. Na pewno nie instalowałem żadnych innych aplikacja typu menadżery itp
  • Specjalista Sieci, Internet
    Adix3 napisał:
    w ustawieniach rejestratora ustawiłem adres 192.168.1.103

Adix3 napisał:
    W komputerze próbuję ustawić na sztywno adres 192.168.1.102

Chcesz ustawić kartę sieciową poza zakresem rejestratora - ustaw odwrotnie.
  • Poziom 13  
    Ale to nie o to chodzi. Ja mam problem z ustawieniem określonego IP na komputerze. Gdy wprowadzę sobie jakiś adres IP jaki chciałbym aby posiadał mój komputer na karcie LAN i wyjdę z okna a potem ponownie wejdę do konfiguracji tego adresu to mam nadal DHCP...
    Adix3 napisał:
    Ale to nie o to chodzi.

Ale spróbowałeś tego, czy od razu odrzucasz?
  • Poziom 13  
    Spróbowałem i komputer nadal nie potrafi zapamiętać wprowadzonego adresu
    A Windows oryginalny? - i nie mam tu na myśli klucza produktu, tylko obraz zainstalowanego systemu.

A odłącz w ogóle rejestrator od komputera, wprowadź dane do karty LAN w komputerze, zrestartuj komputer i podłącz rejestrator z powrotem.
  • Poziom 13  
    Nadal to samo. A czy to faktycznie może zależeć od oryginalności systemu? Mam oryginalny klucz ale obraz pobierałem z pewnego portalu gdzie społeczność udostępnia obrazu bez szpiegujących (w sensie tych od Microsoftu) łatek, itp.
    Adix3 napisał:
    czy to faktycznie może zależeć od oryginalności systemu?

Oryginalność czy nie nie ma tu znaczenia.
    Adix3 napisał:
    obraz pobierałem z pewnego portalu gdzie społeczność udostępnia obrazu bez szpiegujących (w sensie tych od Microsoftu) łatek, itp.

Pewnie coś w samym obrazie ISO ktoś pomajstrował.

Kiedyś trafiłem komputer, gdzie usługi sieciowe nie działały, kiedy indziej znowu świeżutki system NIE pobierał aktualizacji (mimo legalnego i oryginalnego klucza).

Tak mi coś jeszcze przyszło do głowy (zanim zrobisz formata i wgrasz inny! obraz systemu) - a w BIOSie, nie ma ta sieciówka jakiś automatycznych ustawień, że co nie ustawisz ma być na AUTO (choć było by to dziwne), albo usługi właśnie sieciowe (może tu też coś szwankuje).

Niestety mam W7 i gdzie i jak to jest w W8 nie pomogę.
  • Poziom 13  
    Ok rozumiem. Dziękuję za rady. Sprawdzę, może faktycznie coś w biosie.